gazpostach

Тернопільські студенти встановили гучний рекордБільше тисячі студентів, викладачів і працівників Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка у День закоханих встановили гучний рекорд, спільно заспівавши легендарну українську пісню Володимира Івасюка «Червона рута».

Так, під час перерви близько 1300 людей зібралося у фойє головного корпусу, де й розпочали виконання славетної та романтичної пісні. Як розповіли у закладі вищої освіти, цей рекорд – не лише привітання краян із Днем святого Валентина, а й символічний вияв любові до української музики.

«Дивовижна «Червона рута» розквітла у День закоханих в стінах ТНПУ ім.В.Гнатюка. Надзвичайно емоційне і щире виконання  згуртувало усіх! Це було неймовірно зворушливе видовище, коли рухаючись в такт музики, з вогниками-телефонами в руках, з посмішками на юних обличчях, злагоджено і захоплено студенти співали “Ти признайся мені, звідки в тебе ті чари…” Флешмоб став чудовим стимулом для піднесеного єднання, а слова «Ти у мене єдина» лунали так, що усім було зрозуміло: йдеться не лише про конкретну людину, а й про величні цінності – рідну мову, Батьківщину», – повідомляють в Тернопільському педагогічному університеті.

Передав ректору ТНПУ ім.В.Гнатюка Богдану Буяку сертифікат про встановлення нового рекорду в Файному місті – «Наймасовіше виконання пісні «Червона рута» студентами в історії Тернополя» – заступник міського голови, ініціатор створення «Книги рекордів Тернополя» Леонід Бицюра.

Хорове виконання пісні так припало до душі студентам, що її заспівали «на біс», а естафету передали молоді, яка навчається у інших університетах Тернополя. Варто зазначити, що з 37 зафіксованих тернопільських рекордів 4 належить саме Тернопільському національному педагогічному університету імені Володимира Гнатюка.

До слова, «Червона рута» — пісня Володимира Івасюка, яка стала однією з найвідоміших українських пісень у світі. Музикант написав її у 1970 році під час навчання у Чернівецькому медичному інституті. За деякими даними, будучи ще дитиною, Володимир Івасюк натрапив у батьковій бібліотеці на виданий 1906 року збірник коломийок, впорядкований Володимиром Гнатюком, у якому були рядки про приворотне зілля – червону руту.

Вже через рік після виходу у світ – у 1971 році – «Червона Рута» стає переможцем першої радянської «Пісні року» і невдовзі після цього потрапляє на перші місця популярності в багатьох країнах Східної Європи.

Тетяна ВІТЕНЬКО

Фото: ТНПУ ім.В.Гнатюка

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*