Створювали новий ліс

Місце зустрічі учасників волонтерського руху для здійснення чергової благородної справи вибрано не випадково. Лановеччині, враховуючи дуже низьку лісистість (5,3%) порівняно з іншими районами нашої області, катастрофічно не вистачає нових лісів. Враховуючи рекомендації науковців, району потрібно ще майже 8 тисяч гектарів нових лісів, а от розораність земель – одна з найвищих області і становить 71,5%, посідаючи третє місце за часткою орних земель в області. Власне, село Буглів Лановецького району є саме тим населеним пунктом, де, спільно з обласним геокадастром, лісівники винайшли кілька гектарів лісу, що не мав господаря. Відтак було вирішено здійснити посадку ще й нових лісів на ділянці, що прилягає до лісового масиву, який перебуває за межами населеного пункту.

Напередодні старту акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко мав домовленість із підприємцем Мирославом Загорським здійснити спільну посадку лісів. Відтак, враховуючи всеукраїнський клич акції Державного агентства лісових ресурсів України щодо залучення якомога більшої кількості людей до садіння лісів, запросили всіх бажаючих мешканців області до спільної благородної справи.

Відгукнулися взяти участь в акції півсотні мешканців Тернопільщини, які є учасниками волонтерського руху та, незважаючи на доволі несприятливу погоду й не зовсім весняне тепло, взяли з собою дітей. Приємним фактом є і те, що на Лановеччину з’їхалися не лише мешканці нашої, а й сусідньої Львівської області. Відтак всі разом посадили півгектара нового лісу. Садили сосну звичайну під меч Колесова, а також березу, вільху і таку екзотичну, окультурену лісову породу як фундук.

Інструктаж з садіння нового лісу дав головний лісничий ДП «Кременецький лісгосп» Роман Іваницький, який показав, як користуватися мечем Колесова. Інші ж лісові культури учасники волонтерського руху садили давно знайомою для кожного лопатою. Для декого посадка лісу стала першою в житті, і не лише для малечі, а й для їхніх батьків, відтак всі з захопленням виконували завдання з правильної посадки сосни звичайної, періодично звертаючись до головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надії Козацької, аби вона перевіряла, чи дотримуються вони всіх правил із посадки лісових культур.

Зважаючи на кількість учасників, площа, що передбачалася для садіння нового лісу, дуже швидко була засаджена. Відтак, враховуючи завзятість учасників на цьому не зупинилися, вирішивши здійснити лісовідновлення однієї з ділянок Лановецького лісництва Кременецького лісового господарства, що вийшла з-під рубки. Відтак, трішки перепочивши, всі учасники перебазувалися у квартал 37 вид. 13 Лановецького лісництва, відтворивши ділянку, площею гектар. Цього разу садили дуб звичайний.

Лісівники подякували учасникам волонтерського руху та Мирославові Загорському за плідну співпрацю, та пообіцяли запрошувати на подібні акції частіше.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*