42 об’єднанні територіальні громади, 47% території та 53% населення – це ті цифри, які свідчать, що реформу децентралізації на Тернопільщині підтримують та активно впроваджують. Крім того, до кінця року тут відбудуться вибори ще у семи громадах.
Степан Барна слушно зауважив, що Тернопільська область, починаючи з 2015 року, була однією з лідерів реформи децентралізації і такою залишається надалі. Про її успіхи говорили під час засідання Ради регіонального розвитку у Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка.
Децентралізація, за його словами, дала змогу органам місцевого самоврядування взяти відповідальність на себе.
“Ми проаналізувати бюджети громад після об’єднання і побачили, що вони зросли вдвічі, а подекуди – удесятеро. Прикладом є Великогаївська громада, яка стартувала у 2015 році з 7 млн грн, а сьогодні її бюджет – майже 80 млн грн. Бюджет Великодедеркальської громади, яка є значно меншою за потужностями, зріс з 2,5 млн грн майже до 25-ти. Це – приклади успішного господарювання й здатності використовувати можливості, надані державою”, – наголосив голова ОДА.
Він також акцентував, що за останні три роки капітальні вкладення в область з державного бюджету збільшилися в 30 разів.
“У 2018-му з Фонду регіонального розвитку ми отримали 194 млн грн, тоді як у 2014 році – 12,5 млн грн. Загалом, за підсумками року, на капітальні вкладення область отримала майже 2 млрд грн. За ці кошти реалізовують понад тисячу об’єктів на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. Оце і є ключовим сигналом, коли зміни торкаються усіх 1050 населених пунктів краю”, – сказав Степан Барна.