gazpostach

Сплю, сплю, мені сниться…imagesСон – це особливий стан організму. За словами відомої японської письменниці Йоко Тавади, це – найпрекрасніша третина життя. Цікаво, що не тільки люди бачать сни, а й більшість тварин і комах. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про сон.

* Ми пам’ятаємо лише 10% наших сновидінь. Після пробудження у нас є кілька хвилин, щоб «ухопити за хвіст» половину сюжету сну, але вже через десять хвилин 90% змісту ми забуваємо.

* Сліпі, також бачать сни. Люди з тяжкими вадами зору, а також незрячі теж бачать сни. Сліпі від народження, не бачать зображень в звичному нам розумінні, але отримують різні емоції: образи в їхній підсвідомості формуються через запахи, звуки і тактильні відчуття.

* Усі, хто спить, повинні бачити сновидіння. Повна їх відсутність є проявом серйозних психічних захворювань. Зазвичай більшість людей після пробудження просто відразу їх забуває.

* У сні ми бачимо лише реальних людей. Наша підсвідомість не здатна самостійно і довільно генерувати обличчя людей. Це означає, що всіх незнайомців у наших снах ми колись бачили. Це може бути чоловік, який рік тому їхав навпроти вас у поїзді, або жінка на задньому плані в епізоді нудного фільму. Упродовж життя повз нас проходять мільйони осіб, а значить, наш мозок ніколи не зазнає дефіциту нових облич для найнесподіваніших ролей в сценаріях наших сновидінь.

* Не всі можуть бачити кольорові сни. Майже 12% зрячих людей бачать виключно монохромні сни. Точніше, так було до середини шістдесятих років. Пізніше частка людей, які бачать сни в чорно-білому форматі знизилась. Науковці припускають, що причина даної тенденції полягає у масштабності кольорового телевізійного мовлення.

* Сни символічні. Їх не можна тлумачити прямолінійно, оскільки будь-який об’єкт у сні може щось символізувати. Через сновидіння наша підсвідомість звертається до нас мовою метафор і символів; деякі з них мають глобальне однозначне тлумачення на всіх континентах, інші містять зрозумілі лише нам знаки.

* Сни емоційно забарвлені. Як не прикро, але найчастішою емоцією, пережитою у сні, є туга чи розпач. На жаль, негативні емоції в сновидіннях переважають над  позитивними.

*Від чотирьох до семи. Протягом однієї ночі ми бачимо від чотирьох до семи сновидінь, тривалість яких становить від 30 хвилин до 2 годин.

* Звірі також бачать сни. За графіком розумові імпульси високорозвинених тварин під час сну майже не відрізняються від людських, а це свідчить, що вони теж бачать сни і переживають побачене не менш емоційно, ніж наяву.

* Фази сну. Вчені-сомнологи визначають дві фази сну — глибоку і активну зі швидким рухом очей. Саме під час активної фази людина бачить сновидіння.

* Жінки і чоловіки бачать сни по-різному. В двох випадках із трьох чоловік у сні спілкується, воює або встановлює стосунки з іншими чоловіками. Жінки ж бачать приблизно однакову кількість як жінок, так і чоловіків. Окрім цього, чоловіки в снах значно агресивніші, ніж жінки.

* Віщі сни. Від 18% до 38% людей хоча б один раз бачили сон-пророцтво, а 70% – переживали дежавю. Від 63% до 98% опитаних в різних країнах світу вірять у віщі сни.

* Хропіння можливе тільки в фазі глибокого сну. Все просто: або бачиш сон, або хропеш.

* Еротичні сни. Відповідно до сюжету сну, можна не лише відчути сексуальне збудження, а й пережити повноцінний оргазм.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*