gazpostach

Школи плюс автобуси

За останні чотири роки у Тернопільській області вдалося покращити умови навчання дітей у сільській місцевості. Йдеться не лише про нове обладнання, шкільні автобуси та відремонтовані приміщення, але й про відкриття нових навчальних закладів.

Зокрема, за цей час було відкрито дві нові школи: у селі Соколів Теребовлянського та Горигляди Монастириського району.

Окрім того, ще два села області незабаром отримають нові навчальні заклади. Так,зараз також триває будівництво шкіл у селі Шупарка Борщівського   та  у смт. Велика Березовиця Тернопільського району.

Також уряд спрямував з держбюджету 325 млн грн для купівлі шкільних автобусів для шкіл України, а ще виділив 175 млн – на придбання спецавтомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти та науки.

Таке рішення ухвалили 3 квітня для “продовження програми забезпечення шкільними автобусами для підвезення дітей з сільських територій у заклади”.

Зазначається, що протягом 2016-2018 років у цю програму вже інвестували понад 840 млн грн. За даними прес-служби, цього року передбачено витратити ще 325 млн грн. МОН вважає, що інвестиції сягнуть 1 мільярда.

Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування. Документ передбачає, що міста обласного значення повинні доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становить 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*