Шеврони Збройних Сил України (ЗСУ) – елемент військової форми, який вказує на приналежність до конкретного підрозділу, звання та інші фактори. Мають глибоке історичне коріння та є частиною військових традицій.
З початком повномасштабної війни шеврони ЗСУ стали не лише частиною уніформи військових. Для багатьох громадян вони стали символом патріотизму. Багато хто носить патріотичні шеврони на одязі чи рюкзаках. Цим громадяни вказують на свою підтримку українських захисників. Волонтери, медики, добровольчі формування також мають власні шеврони.
Основні функції шевронів:
Завдяки шевронам військовослужбовці легко розпізнають своїх побратимів у строю.
Шеврони ЗСУ можна поділити на декілька основних категорій. Розглянемо їх більш детально.
Обов’язкові елементи уніформи. Їх офіційно затверджує Міністерство оборони України. Ці шеврони бувають наступних типів:
Ці шеврони – обов’язкові елементи військової форми.
З початком війни з’явилися численні добровольчі формування. Всі вони мають власну символіку. Волонтерські організації та фонди також випускають нашивки. За їх допомогою ці структури відзначають свій внесок в перемогу. Популярні серед таких шевронів:
Всі ці елементи не мають офіційного статусу. Перелічені організації самостійно розробляють дизайн своїх шевронів.
Шеврони з патріотичною символікою популярні серед цивільних громадян. Можуть містити такі елементи:
Такі нашивки використовують не тільки військові, а й звичайні українці.
Під час вибору шевронів варто звертати увагу на якість матеріалу, спосіб вишивки та надійність виробника. Деякі дешеві нашивки можуть швидко зношуватися або втрачати кольори.
Надійні місця для покупки:
Шеврони ЗСУ – важливий елемент військової форми. Нашивки виконують функції ідентифікації та символіки. Можуть бути офіційними, волонтерськими чи патріотичними. Кожен з них має своє значення. Під час вибору шеврона звертайте увагу на якість матеріалу та способи кріплення.