Повідомити новину

Поширити:

«Сезон тиші» — це захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. У цей період заборонені роботи і заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму. Тому, відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже необережне поводження з вогнем може стати причиною масової пожежі. І тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.
Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства інформує, що відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 року № 322-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
У зв’язку з цим звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємствами, установами, організаціями та громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу. Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності повинні забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.
Заборонена: пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах. Відповідно до статті 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, тягне за собою накладення штрафу від 850–1190 грн.
Тернопільське ОУЛМГ наголошує на необхідності забезпечення «сезону тиші» в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
 
Пожежа при спалюванні сухої трави
 
Днями державною лісовою охороною ДП “Бучацьке лісове господарство” було виявлено пожежу на території Монастириського району, поблизу села Гончарівка.
Причиною стало спалювання сухої трави на земельних ділянках, після чого вогонь перекинувся на самозаліснені ділянки. Запобігти поширенню пожежі вдалося завдяки спільним зусиллям лісової охорони ДП “Бучацьке лісове господарство”, працівників МНС та місцевого населення.
ДП “Бучацьке лісове господарство” вкотре застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, що є небезпечно для життя і здоров’я людей.
Прес-служба ДП “Бучацьке лісове господарство”