Повідомити новину

Поширити:

За цей час штаб ГР «Захисти Україну» став справжнім осередком патріотичного активу області
На початку квітня минулого року відбулася презентація та перше засідання новоствореного громадського руху «Захисти Україну». До його складу увійшли українські воїни, добровольці-учасники війни на Донбасі, а також волонтери, яким небайдужа доля власної країни. Тоді багато хто розцінив створення руху як ще один передвиборчий піар-хід, адже рух створили у проміжку між першим і другим турами президентських виборів. Та згодом скептикам була дана гідна відповідь — рух «Захисти Україну» не лише не зник після президентських та парламентських виборів, а й швидко став помітним явищем і справді струменем свіжого повітря у громадсько-політичному середовищі Тернопілля.
Квітень 2019 р.
Презентація ініціативи «Захисти Україну» символічно відбулася в історичному приміщенні Народного Руху України. Створення нового громадського руху презентували Валерій Чоботар, Дмитро Гайдуцький та Іван Ковалик. Активісти висловилися на підтримку Петра Порошенка в президентській кампанії та мали намір переконувати краян віддати свій голос у другому турі саме за нього.
Протягом наступних тижнів відбулися десятки зустрічей з краянами, координатори руху доносили виклики, перед якими стоятиме Україна в разі обрання Зеленського. У підсумку підтримка Петра Порошенка на Тернопіллі мала один із найвищих показників в Україні.
Жовтень 2019 р.
6 жовтня відбулося віче «Час рішень», одним із організаторів якого виступив ГР «Захисти Україну». Віче присвячене загальній ситуації в країні і зокрема схваленню так званої «формули Штайнмаєра». А напередодні, 5 жовтня, в штабі громадського руху зібралися представники різноманітних громадських організацій та волонтерських рухів.
— Ми запросили всіх небайдужих, громадських активістів і політиків, — наголосив координатор руху «Захисти Україну» Дмитро Гайдуцький. — Висловлюємо протест діям теперішньої влади, які ми вважаємо антиукраїнськими, а також такими, що не відповідають ідеям, що започаткували під час Революції Гідності на майдані Незалежності.
25 жовтня активісти громадського руху «Захисти Україну» пікетували зустріч із заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким та уповноваженим із земельних питань Романом Лещенком, що відбувалася в актовому залі департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА.
Активісти виступили проти безвідповідального відкриття ринку землі, адже це може призвести до катастрофи в країні. «Не можна допустити того, щоб найбільший скарб держави – українська земля – стала власністю кількох олігархів або іноземців», — наголосили в організації.
Листопад 2019 р.
17 листопада в кінотеатрі «Палац кіно», за сприяння ГР «Захисти Україну», відбулася презентація короткометражної стрічки «Янголи», авторства Сергія Марина, Володимира Білоуса та Костянтина Бібіка. Хоча фільм триває лише 11 хвилин, емоційне його навантаження не можливо передати словами. Глядачі, а їх того недільного вечора зібралося в кінотеатрі багатенько, залишали зал зі сльозами на очах…
Стрічка присвячена українським військовим та їх сім’ям. 11-річна дівчинка шукає свого тата, який нещодавно загинув на фронті, але потім усвідомлює, що її тато — янгол, і завжди з нею…
21 листопада у приміщенні ГР «Захисти Україну» відбувся брифінг, присвячений увічненню пам’яті українських вояків, загиблих у російсько-українській війні на Донбасі.
— Ідея вшанування пам’яті вояків полягає в іменуванні вулиць та шкіл на честь загиблих героїв, а також відкритті пам’ятних меморіальних дошок, — розповів координатор ГР «Захисти Україну» Дмитро Гайдуцький. — Нами вже підготовлено 58 звернень до керівників різного рівня органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Є й розуміння з боку підприємців, які, зокрема, готові допомогти у виготовленні меморіальних дошок.
У брифінгу взяли участь й матері загиблих воїнів, які висловили вдячність активістам руху та наголосили на важливості вшанування українських героїв війни на Донбасі.
Активісти ГР «Захисти Україну» розіслали звернення до керівних органів з проханням виявити героїв, пам’ять яких не увічнена. Протягом наступних місяців більшість районних та міських рад області надіслали звіти-відповіді до штабу громадського руху.
Грудень 2019 р.
8 грудня в Києві під Офісом президента стартувала політична акція, приурочена зустрічі в Нормандському форматі, яка відбулася 9 грудня в Парижі. Учасники війни на Донбасі, волонтери та патріоти України донесли до керівництва держави визначальні моменти, які в жодному разі не можна порушувати під час зустрічі чотирьох президентів. Акції змусили президента Зеленського відмовитися від ідеї зближення з Москвою.
На підсилення центральної акції у кількох обласних центрах України провели свої патріотичні мітинги та пікетування. У Тернополі акція, активними учасниками якої були координатори ГР «Захисти Україну», відбулася 9 грудня.
Як зазначив представник руху Павло Курган: «Складається враження, що наша влада займається дестимулізацією військових, волонтерів, патріотів та й загалом всього суспільства. Та нас це лише об’єднало, підсилило моральний дух».
Акції передували кілька зустрічей представників «Захисти Україну» з місцевими осередками патріотичних політичних партій для вироблення спільної позиції. ГР «Захисти Україну» також підготував звернення до Президента України, схвалене іншими громадськими організаціями та політичними партіями, і проголосоване депутатами на сесії Тернопільської обласної ради.
Січень 2020 р.
31 січня ГР «Захисти Україну» організував у приміщенні свого штабу зустріч активістів та волонтерів з політв’язнями Кремля та щирими патріотами України кримчанами Володимиром Балухом та нардепом і заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом. Український фермер Володимир Балух був засуджений окупаційною владою Криму за сфабрикованою справою, а фактично за проукраїнську позицію в Криму. Ахтема Чийгоза звинуватили в «організації масових заворушень» під час акцій в Криму в лютому 2014-го…
Обидва, незважаючи на засудження і знущання, не скорилися окупаційній владі і врешті-решт завдяки активній позиції правозахисників, української влади та світового співтовариства звільнені і тепер активно протистоять російській агресії.
Під час зустрічі координатор ГР «Захисти Україну» Дмитро Гайдуцький закликав наступного року разом відзначити річницю спалення Москви кримськими татарами у 1571 р., подарував гостям червоно-чорний прапор, а також віддав «на зберігання» шеврон, отриманий від одного з громадських лідерів Криму Ленура Іслямова під час акції «Блокада Криму». «Колись зустрінемося в Бахчисараї, і ви його мені віддасте», — сказав Дмитро Гайдуцький.
Гості також розписалися на легендарному кримськотатарському прапорі, який отримали активісти «Автомайдану» під час «блокади Криму», а завершилася тепла зустріч спільною фотосесією.
За рік штаб ГР «Захисти Україну» став справжнім осередком патріотичного активу області. За цей час у приміщенні на Чорновола, 1 було проведено чимало зустрічей з письменниками, публіцистами, меценатами, видавцями україномовної патріотичної продукції, презентовано документальні та художні стрічки. Та це далеко не межа — ГР «Захисти Україну» й надалі розвивається, роблячи свій вагомий внесок у збереження Української державності.