gazpostach

Природне збагачення лісів

1 квітня в Улашківське лісництво Чортківського держлісгоспу завітали студенти І та ІІІ курсів факультету геоекології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Під керівництвом викладачки кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлани Новіцької, аспіранта цієї ж кафедри, керівника філії НЕЦУ Ігоря Кузика та керівника ГО «Екоальянс» Олександра Філя, першого заступника начальника обласного управління Івана Приймачука, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Надії Козацької, директора ДП «Чортківський лісгосп» Василя Фреяка, інженера лісових культур підприємства Василя Горбуля та лісничого Улашківського лісництва Олега Шевчука, в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», відбулася посадка плантації кедра корейського.

Всього висадили 300 сіянців.

  • Подія знакова, адже більше 20 років тому, у шкільному відділенні дендроколекції Улашківського лісництва висаджено кілька видів кедрів – корейського, європейського і сибірського. Всі вони непогано почуваються в нових для них умовах зростання, за тисячі кілометрів від свого природного ареалу, та вже увійшли у стадію плодоношення, – зауважила головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надія Козацька.

Тож студенти мали нагоду подивитись, як виглядатиме посаджена їхніми руками плантація через два десятки років. Крім того, майбутні геоекологи мали змогу побачити інші види хвойних, а також різноманітні листяні породи дерев і чагарників. Всього дендроколекція налічує майже 200 видів хвойних і листяних порід, а її площа сягає 4 гектарів. Щороку працівники лісництва поповнюють дендроколекцію новою, незвичною для Тернопільщини породою, стежать за тим, як вона розвивається на новому місці. Багато цікавого розповів лісничий Улашківського лісництва Олег Шевчук.

  • Звичайно, не всі породи приживаються. Та це нас не зупиняє, і ми далі експериментуємо, оновлюємо колекцію, шукаємо нові породи, висаджуємо і спостерігаємо, – звернувся до студентів-геоекологів заслужений лісівник України, лісничий Улашківського лісництва Олег Шевчук.
  • Метою створення цієї колекції є збагачення лісів нашої області новими видами, – продовжила Надія Козацька. – І не лише для естетичного вигляду. Тож 2006 року закладено 112 видів. Від такої кількості аж дух перехоплювало. Адже не потрібно дендрологію вчити лише зі сторінок посібника, а можна  відвідати Улашківське лісництво й побачити все на власні очі, – резюмує головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління.

Керівник ГО «Екоальянс» Олександр Філь і викладач кадефри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлана Новіцька висадили три саджанці кедра європейського, поповнивши дендроколекцію Улашківського лісництва.

Олег Шевчук подякував студентству за допомогу, запропонувавши взяти шефство над створеною ними кедровою плантацією, на що як студенти, так і їхні викладачі радо погодились. А ще лісничий зазначив, що для нього цей день є двічі знаковим, бо 38 років тому він ступив на професійну лісівничу стежину.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*