Повідомити новину

Поширити:

Днями обласна прокуратура поширила інформацію  щодо організації встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Загребелля».

Сам виклад статті, звинувачення міської ради, та й поширення подібних новин свідчить про некомпетентність, недолугість прокуратури у даному питанні, яка ґрунтується на вигадках і здогадках – про це зазначається у Тернопільській міській раді.

Відповідно до чинного законодавства, повноваження  створення чи оголошення територій природно-заповідного фонду, а відповідно і встановлення їх меж, належить обласним радам.  Відтак, прокуратура, всупереч законодавству, чомусь визначила відповідачем міську раду, яка є власником лише частини земельних ділянок парку «Загребелля».

Окрім того, саме звернення прокуратури з позовом до суду не встановлює факту, що міською радою допущено будь-яку протиправну діяльність. А відтак звинувачення у медійному просторі – є необґрунтованими, неправдивими та недостовірними.

У міській раді зазначили, що ландшафтний парк «Загребелля» створено у  ще 1994 році рішенням Тернопільської обласної ради, а 2005 році Тернопільська обласна рада затвердила межу Регіонального ландшафтного парку «Загребелля». У результаті чого по периметру території парку, у визначених місцях, встановлені межові знаки та інформаційні стенди для громадськості.

Тернопільською міською радою ініційовано розроблення «Проекту організації території Регіонального ландшафтного парку «Загребелля», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів»,  який був затверджений Тернопільською обласною радою у 2021 році.  Щодо робіт із розроблення документації проекту землеустрою, то вони тривають.