05.02.2023 13:02

Повідомити про новину

Поширити:

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в редакції чинній до 1.10.2011 року, було передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25 років страхового стажу, а у жінок – 20 років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1.10.2011 року вимога до страхового стажу була переглянута і збільшена до 35 років та 30 років, відповідно.
Одночасно встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії підвищується (крім пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
З 1.05.2016 року Законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік» збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1074,00 грн. до 1130,00 грн.
У зв’язку з цим, з 1 травня поточного року проведуть перерахунки мінімальних пенсій, доплат, підвищень та надбавок, що залежать від зазначеного прожиткового мінімуму. Не будуть переглянуті розміри пенсій осіб, які не мають вказаного вище страхового стажу або належать до категорії «працюючих» осіб.
За проведенням такого перерахунку пенсіонерам не потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду України, він проведеться автоматично.
Ольга ДОЛІШНА,
начальник відділу Тернопільського об’єднаного управління ПФУ
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.