gazpostach

Пенсіонерам таки дадуть тисячу гривень, але не усімБільше 10 мільйонів пенсіонерів, у яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень, з квітня отримають одноразову виплату у розмірі тисячі гривень. Про це на брифінгу заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

По тисячі гривень дадуть і більше 400 тисячам отримувачів соцдопомоги.

«З травня ми проведемо індексацію трудових пенсій на 11%. Після індексації гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Також з травня ми встановлюємо доплату до пенсії 1,5 млн пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років. Це буде щомісячна надбавка до пенсії у розмірі 500 грн», – розповіла міністр.

У Мінсоцполітики зазначили, що посилюють соцзахист людей, які у період карантину залишаться без роботи, – для них спростять порядок надання субсидій.

«Якщо виникне заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг, ніяких штрафних санкцій не буде нараховано. Не буде припинено жодну комунальну послугу, – наголосила Лазебна. – Це робиться для того, щоб пенсіонери, які перебувають у категорії ризику, максимально перебували вдома. Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій. Більше того, ми зараз посилюємо цей напрямок роботи в умовах карантину.

На найближчому засіданні уряду ми будемо пропонувати до прийняття рішення, яким хочемо встановити додаткову компенсацію витрат для 3 млн домогосподарств (які отримують субсидію) на оплату окремих компослуг в період карантину – шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів на користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою».

За її словами, кожна сім’я, яка отримує субсидію, отримає додаткову компенсацію за ці витрати – у середньому, це буде приблизно 300 гривень.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*