gazpostach

Папа Римський ініціює збір коштів для переселенців з Донбасу22Усі гроші, які жертвують прихожани римо-католицької церкви в Європі 24 квітня, підуть на фінансування масштабної гуманітарної акції Папи Римського Франциска в допомогу переселенцям з Донбасу.

“Цей грошовий збір, який ініціював Папа Франциск, є передвісником широкої гуманітарної акції, яку Папа хоче ініціювати для того, щоб полегшити страждання потерпілим від війни в Україні”, – повідомив глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, офіційно оголосити про цю акцію має держсекретар Ватикану, кардинал П’єтро Паролін, якого чекають з візитом в Україну.

С. Шевчук зазначив, що пожертвувані кошти будуть передані до фонду, адмініструвати який буде Папська рада. Зараз Ватикан збирає інформацію щодо кількості людей, які потребують допомоги. За інформацією президента міжнародного благодійного фонду “Карітас-Україна” Андрія Васьковича, зараз кількість внутрішніх переселенців в Україні сягає 1 млн 700 тис. осіб, загиблих у результаті військових дій – 9 тис., поранених – 21 тис. осіб. Ці дані будуть передані до адміністрації Ватикану.

Як повідомлялося, 3 квітня Папа Римський Франциск оголосив 24 квітня днем збору пожертв у всіх європейських католицьких парафіях на надання гуманітарної допомоги громадянам України, які постраждали в конфлікті на сході країни. Як заявив керівник Департаменту інформації української греко-католицької церкви отець Ігор Яців, Папа Франциск планує додати власні кошти до загального пожертвування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*