Повідомити новину

Поширити:

Законодавством України для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення передбачене право на призначення пенсії за вислугу років, а відтак можливість виходу на пенсію до досягнення пенсійного віку.
У 2015-2016 роках відбулися певні зміни щодо умов призначення такої пенсії. Зокрема, пенсію за вислугу років призначають працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності необхідного спеціального стажу.
Отже, сьогодні пенсійне забезпечення цієї категорії осіб залежить не лише від наявності необхідного стажу роботи на відповідних посадах, а й від досягнення певного віку. При цьому, Законом України «Про пенсійне забезпечення» передбачене поступове підвищення пенсійного віку до 55 років.
Так, у 2017 році право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, зокрема, після досягнення ними такого віку:
– 50 років – для осіб, які народились в період з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
– 50 років 6 місяців – для осіб, які народилися в період з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року.
Як зазначалося вище, крім досягнення певного віку, ще однією умовою для реалізації права на призначення пенсії за вислугу років є наявність спеціального стажу роботи, згідно з Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909.
Звертаємо увагу, що за умови звернення за такою пенсією по 31.03.2017 необхідний стаж за вислугу років становить не менше 26 років. У випадку звернення, починаючи з 01.04.2017 по 31.03.2018 необхідний спеціальний стаж має становити не менше 26 років і 6 місяців.
Зазначимо, що незалежно від віку, пенсію за вислугу років призначають працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, які станом на 1 квітня 2015 року мають не менше 25 років спеціального стажу або в період до 1 січня 2016 року пропрацювали на відповідних посадах не менше 25 років і 6 місяців.
Пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначають за умови звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію. У разі влаштування на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період роботи на цій посаді, у тому числі і у випадках, коли робота на цих посадах має місце після досягнення пенсійного віку.
Галина ГУМНИЦЬКА,
заступник начальника ТО УПФУ області