gazpostach

«Найбільшим скарбом на землі любов не замінити»Саме так колись сказала Марта Чопик…

Нам не забути бібліотечне рандеву у січні 2020 року. Це була цікава і захоплююча зустріч тернопільських письменників в обласній бібліотеці для дітей з нагоди 80-літнього ювілею книгозбірні. Однією з поважних гостей була галицька пані, шанувальниця модних капелюшків і шалей, поетка, у якої більше двох десятків книг для дітей і дві поетичні збірки для дорослих, неперевершена майстриня паперопластики, витинанки Марта Теодорівна Чопик.

У лютому 2021-го ми планували відзначити в бібліотечному колі її поважне 90-ліття… Не судилося… 16 листопада її втомлене серце перестало битися…

Сумно і важко, коли відходять у вічність такі великі життєлюби, як пані Марта.

Талановита бабуся, яка писала для внуків, яких у неї п’ятеро, а друкуватися почала у 60 років, невимовно душевна співбесідниця, яка чула кожного, з ким вступала до розмови, майстриня на всі руки, сильна і строга, але дуже справедлива жінка, мама, бабуся. Її чеснот не злічити.

Ми, працівники обласної бібліотеки для дітей, безмежно вдячні їй за кожну зустріч із нашими читайликами, за кожну подаровану книжку (а їх у нас понад 100), за прекрасний вечір-презентацію пісенника «Веселі нотки» (разом з композитором В. Войнарським) у рамках Всеукраїнської конференції директорів обласних бібліотек для дітей у 2004 році. За короткий час зустрічі усі наші гості прикипіли душею до цієї інтелігентної пані в стильному капелюшку, яка обдарувала їхні книгозбірні своїми добрими книгами, щирими вітаннями та побажаннями.

30 вересня 2012 року. День сімейного читання «Книгу в сім’ю, сім’ю – в бібліотеку». Шикарний показ модних головних уборів і власноруч вив’язаних шалей. Моделі – працівники нашої книгозбірні, креативний дизайнер – Чопик Марта Теодорівна. Згадуємо цю зачудовану мить з ніжністю і теплом.

Переконана оптимістка, пані Марта запалювала кожного, з ким спілкувалася, любов’ю до життя і всього живого.

А її книги і посібники, музичні казки та пісенники – це скарб для пізнання добра і людяності для маленьких і великих, це путівники до глибин мудрості.

Чи не в кожній книгозбірні для дітей (і не тільки) відбувалися виставки творчих робіт Марти Теодорівни з паперу – витинанки вражали майстерністю виконання, аплікації – грою об’ємів і кольорів, маски – оригінальністю, листівки – різноманіттям.

До всього хотілося доторкнутися, не вірилося, що ці шедеври творилися звичайними ножицями. Бо й, насправді, не тільки ножицями, їх творила майстриня з добрим серцем і в кожен виріб вкладала частинку душі.

…І ось її душа покинула нас, відлетіла до місця вічного спочинку, де немає ні болю, ні тривог… «Душа поетки М. Чопик – це душа людини, яка пройшла на землі стонадцять кіл пекла і раю, залишившись при цьому відкритою всесвіту любові», – зазначила Я. Сачко.

Кожен з нас, хто знав цю сильну, талановиту, працьовиту, цікаву і натхненну жінку – патріотку, логопединю, поетку, майстриню – назавжди збереже світлу пам’ять про неї. Царство Небесне і вічний спомин нехай увінчають кінець її земного шляху.

А її загадки, вірші, розмальовки, ліричні поезії, пісні і музичні казки, за які Марта Теодорівна удостоєна звання лауреатки Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Іванни Блажкевич (2001 р.), завжди житимуть серед вдячних читачів і щирих прихильників

Марія, КОЛОПЕНЮК,

головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*