gazpostach

На Тернопільщині відбулася проща до чудотворної ікони Матері Божої, лик якої тричі прострелили у радянські часиНещодавно відбулася третя єпархіальна проща до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці і Хреста Релікварія з частинками Чудотворного Животворящого Хреста Господнього в с. Устя-Зелене на Монастирищині.

Архієрейську Святу Літургію очолив у співслужінні священників єпархії владика Димитрій Григорак, ЧСВВ – єпарх Бучацький УГКЦ.

Незважаючи на примхи погоди, на прощу прибуло чимало вірян, які вірять у чудодійну силу ікони Матері Божої. Нагадаємо, що стародавня копія Белзької (Ченстоховської) ікони Матері Божої багато років зберігалася у святилищі храму Собору Пресвятої Богородиці Устя-Зеленого. Адміністратор парафії о. Степан Стрілецький та віряни вирішили її оновити та восени 2017 року віддали на реставрацію. Під верхнім шаром фарби фахівці виявили ще одне зображення Богородиці з Ісусом. Майстри запевнили, що первісні лики були замальовані у 1920-х роках. Ікона ж – із XVII ст., а ризи – з XVIIІ ст. А ще на полотні є сліди від вот, які люди жертвували на знак вдячності за вислухані молитви. Сліди від трьох пострілів на обличчі Богородиці і одного на грудях – це знаки радянських часів: у 1947 р. в ікону стріляв місцевий міліціонер. Після проведених досліджень група реставраторів  підтвердила, що копія образу Белзької ікони Матері Божої з Устя-Зеленого – чудотворна і має велику сакральну та духовну цінність.

Також до майстерні на дослідження був переданий хрест-реліквіарій, який зберігався у храмі. Коли майстри розібрали хрест, то виявили всередині капсулу з кришталю, оброблену сріблом. У ній були запаяні дві дерев’яні тріски. Фахівці ствердили, що це частинки Хреста Господнього. У серпні 2018 р. чудотворну ікону після реставрації урочисто за участі тисяч вірян та священників повернули до храму Устя-Зеленого.

Під час прощі владика Димитрій з духовенством освятили капличку. Також відбулося освячення води та речей.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*