26.03.2023 15:51

Повідомити про новину

Поширити:

5 березня у селі Гуків Хмельницької області, біля пам’ятного знаку на честь Героя України Романа Шухевича відбулися заходи до 71-ї річниці від дня загибелі генерала УПА. За переказами місцевих жителів, саме у цьому лісі тіло Романа Шухевича спалили, а кістки кинули у річку Збруч.
Участь у заході взяли голова Тернопільської облради Михайло Головко, голова Тернопільської райради Віктор Козорог, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко та голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.
«Міст через Збруч, який з‘єднує Галичину й Велику Україну, тим самим нагадує нам, що Шухевич боровся не лише за Галичину, а за Велику Україну. Так само, як і сьогодні, війна з московитами триває не за Донбас, а за всю Українську державу, – зазначив Олег Тягнибок. –  Нині у пантеоні українських героїв поряд із Шухевичем – тисячі вже не тільки його сучасників, а й наших, тих, хто віддав життя за незалежність України, продовжуючи славні ідеї генерала. Маємо пам’ятати це і завершувати їхню справу — побудову Української самостійної соборної держави. Адже це – наша земля і наші герої».
Як наголосив під час заходу Михайло Головко, депутати Тернопільської обласної ради звернулася до керівництва держави із вимогою повернути звання Героя Роману Шухевичу.
«Тернопільська обласна рада, з ініціативи фракції ВО «Свобода», звернулася до керівництва держави із вимогою повернути звання Героїв Роману Шухевичу та Степану Бандері. На жаль, попередня влада цього не зробила. І нинішня влада цього не робить. Але для нас вони завжди були, є і будуть Героями, і ми вимагаємо їхнього визнання на державному рівні», – наголосив Михайло Головко.
За словами політика, Роман Шухевич і Степан Бандера показали нам, як потрібно любити Україну, жертвувати життям заради того, щоб нація мала право жити на своїй, Богом даній землі.
«У Гукові на Хмельниччині, де були знайдені останки Романа Шухевича, які енкаведисти намагалися знищити, щоб українці не знали місця поховання командувача УПА, ми зібралися, щоб віддати шану й честь нашому генералу-хорунжому, борцеві за незалежність України, людині-легенді, великому провіднику та полководцю, який в свій час запалював тисячі сердець українців на звитягу, на боротьбу проти ворога, за Українську державу, – зазначив Михайло Головко. – Він був дуже грамотним, начитаним, дисциплінованим, спортивним, справжнім лідером! Його виховували в інтелігентній українській родині. Таланту та майстерності Романа Шухевича могли позаздрити інші полководці. Він мав чудові організаторські здібності. В нас із ним – одна мета та одна ідея: побудова Української держави! Незалежної! Самостійної! Соборної! України, за яку гинули наші хлопці у час Революції Гідності та нині воюють на сході. Ми не маємо право здаватися! Адже ми віримо у перемогу України!»

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.