Повідомити новину

Поширити:

УПЦ отримала листа від Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про розірвання договору про користування державним майном та будівлями на території заповідника.

Відповідний документ опублікували на сайті Києво-Печерської лаври. У ньому в.о. гендиректора заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександр Рудник констатує, що з церквою розривають договір про оренду від липня 2013 року.

Монахи УПЦ МП мають звільнити приміщення лаври

У листі згадується Указ Президента України “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Текст документа про розірвання договору
Текст документа про розірвання договору / Фото Києво-Печерська лавра

“Священники” УПЦ МП мають звільнити приміщення лаври / Фото Києво-Печерська лавра

23 грудня 2022 року було створено Міжвідомчу робочу групу, яка під час своєї роботи встановила порушення УПЦ умов Договору щодо використання державного майна.

З огляду на висновки Міжвідомчої робочої групи та листа Міністерства культури та інформаційної політики України, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29 березня 2023 року,
– йдеться у листі.

Тобто, УПЦ має покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року. Після цього у Лаврі працюватиме комісія з прийняття-передання державного майна.