gazpostach

Лісівники створили унікальну плантацію кедрів

23 березня Збаразьке лісництво зібрало людей, які виконують різні професійні функції. Водночас, кожного із них поєднує любов до рідного краю, а отже, кожен із них уболіває за те, аби наш край був ошатніший, зеленіший, екологічно чистіший. Відтак, метою відвідин Збаражчини керівниками територіальних органів й представниками обласної влади було створення унікальної плантації лісових культур інтродуцентів – кедра корейського і європейського.

«Сьогодні ми створили плантацію, яка в майбутньому стане насінним об’єктом кедра корейського, якого в насадженнях Тернопільської області ще немає. Безумовно, кедр корейський у лісових насадженнях збільшить породний склад, що є важливим для нас, – говорить головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надія Козацька. – Незважаючи на те, що Тернопільщина славиться багатими грунтовими умовами, на Бучаччині й Бережанщині, де грунти бідніші, така порода дуже потрібна для збагачення породного складу лісів. Ми над цим працюємо не один рік. Так, в Улашківському лісництві Чортківського лісового господарства закладено колекцію рідкісних видів дерев і чагарників, які ми випробовуємо на те, як вони почуватися в наших умовах місцезростання. Тож там уже є кілька видів кедра корейського і європейського, які увійшли в стадію плодоношення, відтак, ми маємо можливість впроваджувати їх у насадження.

Кедр зростає в Кореї, Японії, Китаї, тож любить бідніші грунти. Це дерево росте 350-500 років і досягає висоти 50 метрів та діаметром 1,5-2 метри. Добре розвиває не лише стрижневу кореневу систему, а й побічні корені, що дає можливість витримувати сильні вітри. Водночас за його надзвичайної краси тригранну хвою сизувато-зеленуватого кольору, яка сягає 20 сантиметрів, дерево високо цінують як декоративну окрасу. Плодоносить у культурному стані в 20-40 річному віці, в природі – у віці 120-160 років.

  • До посадки плантації кедра корейського і європейського залучені сьогодні керівники територіальних органів і влади області, – каже начальник обласного управління Олег Яремко. – Учасниками акції Держлісагентства «Майбутнє лісу в твоїх руках» є учнівська і студентська молодь, вихованці учнівських лісництв, громадські організації.  Сьогоднішній захід є продовженням всеукраїнської акції, яка активно триває не лише в кожному районі Тернопільщини, а й в обласному центрі, де в співпраці з представниками громадських організацій, наданим лісогосподарськими підприємствами управління садивним матеріалом та за участі працівників управління здійснюється озеленення освітніх навчальних закладів. Загалом же в рамках акції планується висадити понад 80 гектарів лісів, а кількість учасників, які візьмуть участь в ній, сягає понад 1200 осіб, – резюмує очільник лісового господарства області.
  • Для нас важливо зробити все, щоб Тернопілля стало лідером збереження екології, природних ресурсів, бо, напевно, ми чи не найактивніше серед областей України рухаємося в цьому напрямку, – зазначив голова облдержадміністрації Степан Барна. – Підсумки розмови з міністром Мінекології Остапом Семераком, стверджують, що ми його приємно вразили. І мене це тішить, бо мали можливість порівняти показники нашого краю й інших областей. Виготовлення проектів кошторисної документації на відведення майже 4 тисячі гектарів землі для висадки нових лісів – це позитивний знак. Минулоріч ми заклали 151 гектар нових лісів, на цей рік заплановано створити 200 га, думаю, щороку ми збільшуватимемо площі. Ця акція відбувається не тільки у Збаразькому районі, а й по всій області. І за два місяці благоустрою важливо зробити все, щоб область стала чистою, впорядкованою.
  • Сьогодні до нас долучилися керівники територіальних органів, і ми продовжуємо традицію висадки лісів, збільшення лісистості нашої області. Для нас це є ключове і дуже важливе завдання, – резюмує заступник голови облдержадміністрації, куратор лісового господарства Ігор Вонс.

Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» набирає обертів, тож всі охочі долучитися до озеленення нашого краю мають можливість взяти участь та посадити дерево. І не має значення, де воно ростиме, – у лісі, в парку, сквері чи на прибудинковій території. Олег Яремко зазначив, за останні три роки лісівники Тернопільщини виростили понад 17,5 мільйонів сіянців. За цей період було надано велику кількість садивного матеріалу для озеленення навчальних закладів, створення алей, парків, тож всі охочі можуть долучитися до акції або ж організувати свою акцію будь-де, звернувшись за садивним матеріалом до лісівників.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ

 

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*