10.12.2022 08:17

Повідомити про новину

Поширити:

Від лептоспірозу людина може померти за кілька днів.  Це – смертельно небезпечна інфекція, збудником якої є бактерії лептоспіри. В організм людини вони потрапляють через відкриті рани при контакті із забрудненою водою чи тваринами-переносниками. Недуга передається від гризунів, худоби й собак. Найстрашніші види лептоспіри переносять щурі.
Ознаки лептоспірозу можна сприйняти за гостру респіраторну інфекцію. Спочатку з’являються слабкість, лихоманка. Характерним симптомом є біль у литкових м’язах, рідше – у стегнових чи м’язах спини. Потрапляючи в організм, бактерії заносяться з потоком крові в печінку, від чого людина жовтіє. Далі інфекція переходить у нирки. Найгірше ускладнення — кровотеча.
Для діагностики зіставляють клінічні прояви. Беруть загальний аналіз крові, проби ниркових і печінкових ферментів, а також аналіз на антитіла до лептоспірозу. Вікового поділу за складністю перебігу захворювання не існує.
Лікування треба розпочати в перші дві-три доби. При вчасній діагностиці лептоспіру вбивають потужні антибіотики. Коли в людини залиті кров’ю очі, немає сечі й помаранчево-жовта шкіра — рятувати вже пізно. Щоб уникнути зараження, слід купатися лише в дозволених місцях із проточною водою. Безпечними є великі річки, відкриті чисті пляжі. У морі лептоспіра не живе.
Будьте уважні до свого здоров`я.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.