08.06.2023 15:59

Повідомити про новину

Поширити:

Одним із напрямків стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць і працевлаштування на ці місця певних категорій безробітних – є щомісячна компенсація фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Цю компенсацію роботодавець може отримати за умови працевлаштування безробітного за направленням служби зайнятості на нове робоче місце на строк не менше, ніж на два роки. Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи.
Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!
Основні вимоги до роботодавців для отримання компенсацій:
– робоче місце має бути новим, тобто створеним у результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців) або модернізації чи зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок і вмінь працівника;
– роботодавець не повинен мати заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Він також не має бути банкрутом і проти нього не може бути порушена справа про банкрутство.
Згадана компенсація виплачується й суб’єктам підприємництва у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.
Так, з травня 2013 року по грудень 2020-го 2036 роботодавців Тернопільщини отримали компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування 2944 безробітних, з них 1381 – особа, яка має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Також, з 2015 року 41 роботодавець отримав компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів 44 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.
За довідками звертатися у місцеві підрозділи служби зайнятості Тернопільщини.
Пресслужба Тернопільського обласного центру зайнятості (телефон 23-49-77),
відділ організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ (телефон 23-49-82).
 

Теги: ОЦЗ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.