Повідомити новину

Поширити:

23 вересня в Почаївському історико-художньому музеї відбулася творча зустріч із знаною в нашому краї талановитою поетесою, прозаїком, літературознавцем із Кременця Юлією Бондючною. Вона – член Національних спілок письменників і журналістів України, лауреат літературної премії ім. Валер’яна Поліщука (2012), автор восьми книг поезій і прози. Народилася поетка і письменниця у 1984 р. в с. Малі Бережці на Кременеччині. Навчалася у Бережецькій ЗОШ, Кременецькому ліцеї, нині ім. Уласа Самчука, закінчила філологічний факультет Рівненського державного гуманітарного університету, магістратуру вишу. Із 2015 р. є провідним фахівцем сектору екологічної освіти Кременецького ботанічного саду.
Присутні на заході мали можливість ближче познайомитися із цікавою, неординарною особистістю письменниці: детальніше ознайомитися з її біографією, доробками, розповіддю про процес творення – від зародження ідеї до покрокового її втілення.
Звучали ліричні, гумористичні та дитячі поезії (загадки) в авторському виконанні. Їх із захопленням сприймали присутні на зустрічі Галина Роман (працівник культури, колишній директор столичного БК), Володимир Бондарчук (старший науковий співробітник музею), Рита Квач (теж автор трьох книг краєзнавчого спрямування) – ведуча заходу, Валентина Сімащук, відома мисткиня, та її юна учениця Надія.
На превеликий жаль, творчий вечір збігся із першим днем посилення в країні карантинних заходів, тому запрошені напередодні студенти і старшокласники були відсутні.
Прозвучала цікава розповідь п. Юлії з історії Кременецького ботанічного саду, про рідкісні рослини, що ростуть там. Під час активного спілкування у присутніх виникла ідея підготувати дитяче видання у співпраці пані Юлії із Валентиною Сімащук, як досвідченим майстром у галузі ілюстрування книг. Зустріч пройшла у теплій, сердечній, невимушеній атмосфері за чаюванням, малюванням (експрес-портрет олівцем героїні вечора, зроблений згадуваною художницею), із безліччю запитань, відповідей, роздумів, взаємним даруванням книг. Прощалися неохоче, мріючи про подальше спілкування.
Рита КВАЧ

Теги: зустрічі