Повідомити новину

Поширити:

«Контінентал Фармерз Груп» впроваджує біологізацію виробничих процесів. Особливу увагу компанія приділяє відновленню і збереженню грунтів, тому, окрім традиційної системи обробітку, працює у напрямку біологізації та відновлення родючості. Щоби поповнити землю органічними речовинами, агрохолдинг використовує сидерати, курячий послід та компост.
Компостування — новий напрямок для «Контінентал Фармерз Груп». Щороку на елеваторах компанії залишається орієнтовно 5–6 тисяч тонн різноманітних відходів, які зазвичай утилізували, витрачаючи додаткові кошти. Відтепер ці відходи переробляють на компост. Щоб зберегти цінні речовини, спеціалісти агрохолдингу працюють над різними схемами заготівлі. До прикладу, якщо відходи містять мало елементів живлення, до них додають торф, фосфоритне борошно, курячий послід.
Під час компостування «Контінентал» використовує також різноманітні комбінації бактерій та грибів. Завдяки їм можна не лише пришвидшити процес приготування компостів, а й провести знезараження сировини від патогенної мікрофлори та мобілізувати важкодоступний фосфор. І хоча бактерії розщеплюють відносно невеликий обсяг фосфору, якщо вносити їх щороку, можна набагато якісніше використовувати ресурси грунту та зменшити кількість внесення мінеральних добрив, наголошують в «Контінентал Фармерз Груп». Підтверджують це досліди, які проводить на полях компанії відділ агрономічної експертизи.
«Контінентал» ретельно вивчає властивості полів, щоб знати, які компости за агрохімічною характеристикою потрібні грунтам — рН-підвищувальні, рН-знижуючі чи з нагромадженням фосфору. Таким чином кожна компостна суміш буде унікальною та адаптованою до потреб конкретного поля. В компанії кажуть, що з допомогою компосту з різним хімічним складом можна знизити до оптимального рівня pН в карбонатних гуртах і стабілізувати pH в кислих.
«Контінентал Фармерз Груп» вже має певні напрацювання у сфері компостування — компанія облаштувала на Львівщині майданчик для заготівлі компосту. У планах — створення й інших таких пунктів та вдосконалення технології заготівлі, щоб отримувати якісний компост.
Серед інших органічних добрив, що використовує «Контінентал», — курячий послід, який є цінним джерелом корисних речовин для сільськогосподарських культур. Компанія купує його на пташиних фермах. Вносять курячий послід в сухому вигляді розкидачами з розрахунку 5–7 тонн на гектар, потім здійснюють глибоке рихлення землі. Щоб знезаразити послід, використовують біопрепарати — природні бактерії та гриби, які сприяють пришвидшенню розкладання рослинних решток у грунті, пригніченню патогенної мікрофлори та оздоровленню грунту.
Вирощування сидератів — рослин, які культивують перед посадкою основної культури, щоб покращити фізичні та хімічні властивості грунтів, а також збагатити їх корисними елементами живлення, — це ще один спосіб органічного підживлення, який використовує «Контінентал Фармерз Груп». Сидерати підтримують хорошу вологоутримуючу здатність грунту, сприяють його розщільненню, є джерелом мікро- та макроелементів. Перед внесенням сидератів агрохолдинг ретельно досліджує фізико-хімічні властивості грунту, щоб визначити, яка суміш краще підходить для кожного поля. Завдяки застосуванню сидератів «Контінентал» планує зменшити використання мінеральних добрив. Цього року на полях компанії, де вже зібрали озимі культури, було посіяно близько 4 тис. га сидератів. Наступного року ці площі планують збільшувати до 10 тис. га. Окрім вирощених компанією, використовують вже готові суміші, які купують у спеціалізованих компаній.
Органічні добрива вносять на всіх землях, які обробляє «Контінентал». В компанії зазначають, що прагнуть зберегти ресурси грунту і саме активне використання органічних добрив у виробництві відновлює фізико-хімічні властивості земель. Таким чином, «Контінентал Фармерз Груп» вдосконалює  систему землеробства та дбає про родючість земель, на яких працює.
Надія ШТОКАЛО