gazpostach

Електронний облік допоможе побороти тіньовий ринок деревини126Виконуюча обов’язки голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич розповіла про систему електронного обліку деревини.

Про це повідомляє “Укрінформ“.

“При закупівлі деревини на лісосіці на кожну колоду має прикріплятися бирка, яка має свій номер і яка зареєстрована у системі електронного обліку. Окрім цього, на деревину ще видаватиметься сертифікат походження. Всі ці дані вводитимуться в єдину електронну базу, і ми зможемо відслідкувати, де заготовлялася деревина, куди вона рухається, хто її купив, якщо деревина, звісно, вирубана на лісосіках Держлісагентства”, – зазначила Христина Юшкевич.

Вона також зазначила, що з бирки за допомогою смартфона можна зчитати усю цю інформацію.

За її словами, така система має бути запроваджена для всіх постійних лісокористувачів.

“Ми хочемо одразу після запуску роботи такої системи для всіх постійних лісокористувачів видати спільний наказ з ДФС та МВС, аби і ці структури змогли долучитись до контролю над обігом деревини в Україні. Ми хочемо, щоб вона працювала, аби побороти тіньовий ринок деревини. Єдиний момент – Мінекономрозвитку хоче, аби електронна система обліку деревини була затверджена на законодавчому рівні”, – повідомила Юшкевич.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*