gazpostach

«Дванадцять місяців» у виконанні ляльок

У Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки аншлаг. Прем’єра вистави «Дванадцять місяців» зібрала дітей і дорослих. П’єсу написали Богдан Мельничук і Володимир Лісовий за мотивами казки Богдана Лепкого.

Вистава переносить всіх у Карпати. Ось лунає гучна трембіта, чути звук таємничої дримби, ніжно звучить сопілка. З’являються троє вівчарів-казкарів, одягнених у традиційний гуцульський стрій. Вони і грають, і танцюють, і казку розповідають. Про сирітку Ксеню, про злу мачуху та її ліниву і заздрісну доньку Палану та про дванадцять братів-місяців, які нагородять добрих за добро, покарають злих за зло.

У виставі режисер-постановник, заслужений артист України Володимир Лісовий вдало поєднав кілька прийомів: живий план, техніку «чорного кабінету» та традиційну ширму з тростинними ляльками. Таке вирішення спектаклю дає можливість динамічно змінювати місце дії та точно охарактеризувати її.

Під час вистави дітвора то затамовувала, хвилюючись, подих, то від душі сміялась. Вистава захопила увагу глядачів, які разом із головними героями переживали усі труднощі, випробування, радощі та щастя.

Окрім показу нової вистави, у театрі, за ініціативи директора-художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Івана Шелепа, започаткували акцію «Вільний квиток» як один із видів благодійності. Кожен охочий може придбати квиток у касі театру та залишити його для того, хто не має такої можливості. Долучайтеся до акції і ви подаруєте радість і віру в диво тим, хто цього потребує.

Наталія ВОЛЯНЮК

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*