gazpostach

Дмитро Підручний – чемпіон світу!Тернополянин став першим українським біатлоністом-чоловіком, який виграв Чемпіонат світу

Спринт Чемпіонату світу з біатлону у шведському Естерсунді міг стати для представника Тернопілля Дмитра Підручного тріумфальним. Однак він залишився на відстані витягнутої руки від п’єдесталу пошани. І цілком можливо – не без «допомоги» мінливої ​​шведської погоди.
Не встигли перші спортсмени добігти до стрільбища, як з неба почав валити сніг! Він тривав лише кілька хвилин, але припали вони якраз на той момент, коли стартувати довелося лідеру української команди Дмитру Підручному! Свіжий сніг вніс істотні корективи в роботу лиж. До того ж втрати в часі від необхідності «торувати» трасу можна оцінити в 5-7 секунд. Але як же цих миттєвостей не вистачило на фініші!

Експерти Федерації вважають, що капітан провів, напевно, найкращий спринт в кар’єрі! Ритмічна і головне  точна стрільба вивели Підручного в лідери гонки! На дистанції останнього кола лижі котилися чудово. І Дмитро залишив на трасі всі сили! Потужно накочуючи на фініш, він атакував лідерський на той момент результат Кантена Фійона Майє, але… Лінію фінішу наш спортсмен перетнув на 0,3 секунди пізніше француза!
Як виявилося, саме цих 0,3 секунди не вистачило Дмитрові для медалі! «Ми, нарешті, побачили нашого спортсмена, який дійсно підійшов до Чемпіонату світу на піку форми! За чистою швидкістю Підручний показав п’ятий час серед усіх елітних біатлоністів світу! Скажімо, в боротьбі з Мартеном Фуркадом за позицію, Дмитро випередив семиразового володаря Кубку світу на 16 секунд саме за рахунок швидкості останнього кола! І це при тому, що француз ішов останнім з претендентів на «бронзу» і чітко знав графік суперників», – написали про гонку на сайті Федерації біатлону України. Тут підтвердили, що четвертий результат – не тільки блискуче досягнення, а й відмінна стартова позиція для завтрашнього переслідування.

Сам Дмитро Підручний, оцінюючи свій виступ, сказав:

«Шкода, звичайно, що не вистачило трьох десятих. Але я працював на максимумі, викладався на кожному метрі. І те, що не вистачило… Так сталося, краще пробігти я не міг. Ну, а програв одному з найкращих біатлоністів світу… В гонці переслідування буду боротись за хороший результат, а яким він буде – побачимо завтра». Це було в суботу. А «завтра», тобто в неділю, українські вболівальники побачили диво. Наш Дмитро Підручний став чемпіонам світу!!!

Український біатлоніст у гонці на 12,5 кілометра допустив тільки два промахи на чотирьох вогневих рубежах і продемонстрував чудову швидкість, що дало йому змогу здобути заслужену і беззаперечну перемогу. Дмитро на 8,3 секунди випередив норвежця Йоганнеса Бьо і на 17,7 – представника Франції Кантена Фійона Майє, який напередодні не дозволив Підручному здобути «бронзу».

Браво, Дмитре!!! До речі, досі в історії незалежної України чоловіки мали одну «бронзу» в одиночних змаганнях та «бронзу» в естафеті. Тернополянин став першим українським біатлоністом-чоловіком, який виграв Чемпіонат світу. «Важко взагалі повірити, що в мене є золота медаль. Я розраховував взяти якусь медаль, але навіть не міг уявити, що це буде «золото». Не тільки початок був важкий, вся гонка була дуже важкою. Чесно кажучи, бігти сьогодні було набагато важче, ніж вчора і в естафеті. Я відчував деякі проблеми після спринту, тому що вчора віддав всі сили, які мав», – прокоментував Дмитро.
І все ж після такої важливої і тріумфальної перемоги він зізнався, що найбільшою мрією його життя ще з дитинства, з того часу, коли почав розуміти, що таке спорт, є олімпійська медаль. Що ж, ми переконалися: для Дмитра Підручного немає нічого неможливого.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*