gazpostach

Діємо швидко та ефективноЗ початку поширення пандемії у Підволочиській ОТГ почали застосовувати жорсткі міри карантину. Уже в середині  березня було зупинено роботу громадського транспорту, зачинено місцевий продуктовий ринок. Аби запобігти поширенню коронавірусу, комунальна служба дезінфікує сходові клітки багатоповерхових будинків, дитячі майданчики, зупинки, лавочки, вулиці та перехрестя.

За словами селищного голови Віталія Геннадійовича Дацка, для дезінфекції Підволочиська ОТГ використовує розчини «Біомой» та «Дезхлор», які є безпечними для людей та тварин. Важливо, що перед дезінфекцією вулиць, комунальна служба спецтехнікою обмиває водою покриття, очищаючи їх від забруднень, а тоді дезінфікує.  Також такі заходи проводять у селах громади.

На передову у боротьбі з СОVID -19 до лікарів приєдналися аграрії, підприємці, активні мешканці громади. За що їм дуже вдячний  голова ОТГ. Коштом ТОВ «Україна» Підволочиського району, що очолює Герой України Олег Крижовачук, придбано апарат штучної вентиляції легень німецького виробництва «Аеrоs-4600».

Директор ТОВ «Агробізнес» Олег Собуцький передав у комунальне некомерційне підприємство «Підволочиської центральної районної лікарні» нові унітази, бойлер та холодильник. Також сантехнічне обладнання надала організація «Галич-Агро», а церковна громада села Оріховець закупила ще один бойлер. До благодійної допомоги долучилися депутат обласної ради, директор ТОВ «Агро-Рось» Олександр Самсоненко, підприємець Надія Нагірна, власник компанії «Тернохолод» Олександр Льотковський, які допомогли засобами індивідуального захисту для наших медиків.

Та на цьому робота в Підволочиській громаді не завершується. Розпочався активний рух з допомоги людям похилого віку, котрі перебувають на самоізоляції. Цим займається «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради», який очолює Оксана Володимирівна Капелусь. При комунальному закладі надання соціальних послуг на час дії карантину створено волонтерський підрозділ для надання допомоги особам, які потребують сторонньої допомоги у закупівлі продуктів чи медикаментів. Соціальні робітники надають допомогу усім, хто її потребує, навіть якщо людина не перебуває на обліку в комунальному закладі.

Варто зазначити, що для усіх потребуючих у Підволочиську закуплено продуктові набори. До працівників територіального центру долучилася волонтер Олена Ільчишин, яка готова допомагати у будь-яку хвилину.

А в рамках співпраці Мінсоцполітики з Національною мережею продуктових магазинів АТБ, комунальний заклад «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради»  з волонтерами Андрієм Лубковичем, Назаром Хрущем, Андрієм та Оленою Ільчишиними, Любою Пальчук роздали 288 продуктових наборів для найбільш вразливих верств населення, 260 продуктових наборів надала Підволочиська селищна рада.

Активну діяльність розпочала  група  «Стоп коронавірус. Підволочиськ», яку організували небайдужі мешканці  селища: о. В. Павлюк, Л. Дулеба, Н. Марко-Дайляні, А. Лубкович, Л. Плитка, І. Скиба. Ці люди активно спілкуються з керівництвом ЦРЛ, Центром первинної медико-санітарної допомоги, сімейними лікарями. А лікарі, у свою чергу, надають списки необхідних речей для захисту медичного персоналу від COVID-19. Віталій Дацко з головним лікарем Підволочиського центру первинної медико-санітарної допомоги Мирославом Вовчком вже вкотре об’їжджають частину сіл громади та передають працівникам сільських  ФАПів засоби індивідуального захисту: маски, деззасоби, рукавички, захисні халати та костюми.

Також зі старостами сіл активно вирішуються питання щодо забезпечення засобами індивідуального захисту працівників сільських магазинів, пошти і старостату, питання щодо карантину, самоізоляції людей (та їх родичів), котрі повернулися з-за кордону.

У громаді відбулася акція – на заходи в боротьбі з вірусом працівники селищної ради, відділів культури та освіти, фінуправління й територіального центру перерахували одноденний заробіток. За частину зібраних коштів Підволочиська громада для лікарів первинної медико-санітарної допомоги придбала захисні костюми, рукавички та маски.

Віталій Дацко наголосив: «Наша громада об’єдналася заради подолання епідемії, ми разом працюємо на випередження, оскільки біда може прийти неочікувано. Підволочиська громада завжди демонструвала єднання перед викликами та загрозами. Ми завжди були краєм відповідальних, свідомих, патріотичних, готових на жертовність. У боротьбі з епідемією ми не можемо ділитися на політичні табори, на конфесії. Ми є єдиною, сильною нацією, яка готова гідно і з честю подолати чергове непросте випробовування. Мусимо діяти швидко та ефективно. А також наповнити серця добром, теплом, милосердям і у власних домівках зустріти світле свято Воскресінні Господнього з надією на добрий затрашній день».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*