gazpostach

Чортківська «Рапсодія» на Львівських теренах.«Рапсодія» – ім’я аматорського театру, актором якого в юнацькі роки був Кароль Войтила, відомий світові як Папа Римський Іван-Павло ІІ.

«Рапсодія» – ім’я аматорського театрального колективу Чортківського державного медичного коледжу. Наразі це – невеличкий гурт зі студентів-медиків, які вже мають певну мотивацію свого професійного майбутнього, а мовою театру намагаються висловити свої почуття. Їхня перша вистава – «Мій понівечений Ісусе». Прем’єра відбулася на сцені коледжу, а наступний виступ вже був у Львові.

Ця фантастична поїздка відбулася на запрошення ректора Українського католицького університету, о. доктора Богдана Праха та з ініціативи академічного капелана наших студентів о. Андрія Лемчука і за сприяння директора медичного коледжу Любомира Білика, який завжди підтримує усілякі добрі починання  викладачів та студентів.

Велика радість і натхнення переповнювали душу. Головне послання учасників вистави – розпізнавати Ісуса у кожному нужденному і допомагати йому. З уст майбутніх медиків це звучало щиро і переконливо. Театральне дійство, яке до сліз зворушило всіх, відбулося в храмі Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ одразу після урочистої Літургії. Юних акторів глядачі обдарували гучними та тривалими оплесками. А ректор семінарії, о. Ігор Бойко, щиро подякувавши аматорам, запросив ознайомитися з навчальним закладом. Мандрівка семінарією була для нас своєрідним подарунком, адже альма-матір духівників закрита для сторонніх відвідувачів.

На завершення нашого перебування відбулося частування смачним обідом у трапезній.

Після гостинного прийому в семінарії студенти коледжу зустрілися із мешканцями дому «Емаус», який розміщений при колегіумі ім. Патріарха Йосипа Сліпого Українського католицького університету. Ця зустріч була надзвичайно бажаною. Адже члени цього дому нещодавно гостювали у Чорткові і відвідували медичний коледж. Цікаво було більше дізнатися про їхнє життя. Саме тут ми побачили, як на практиці реалізується заповідь любити свого ближнього і як людське милосердя воістинно не має меж.

Завершилися наші гастролі мандрівкою вулицями міста Лева. Львів, який зачаровує старовиною, вузькими вуличками, п’янить ароматом кави, саме святкував свої іменини. Поверталися додому втомлені, сповнені незабутніх вражень і з вдячністю Любомиру Степановичу, який, як добрий батько, дбає про своїх дітей.

Марія ЯВОРСЬКА,

викладач Чортківського медичного коледжу, керівник театрального гурту

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*