Повідомити новину

Поширити:

Громадський транспорт під забороною та чи скрізь?
«Червона» зона стала вироком не лише для шкільних закладів області. Страждають від карантинних обмежень і перевізники. Адже як відомо, під час дії тотального карантину на тій чи іншій адміністративній території припиняє роботу громадський транспорт.
Однак на Тернопільському автовокзалі нас втішили: він працює у звичному режимі, за винятком окремих рейсів. Мовляв, через внесення Тернополя до “червоної” зони не всі напрямки є доступними. Також в адміністрації автовокзалу розповіли про різкий спад пасажиропотоку, який у цей період мав би бути значно вищим.
“Автовокзал працює у звичному режимі. Проте, через те, що область потрапила у “червону” та “помаранчеву” зони багато перевізників не виконують рейси. Це, зокрема, маршрути у напрямку Бучацького, Монастириського та Тернопільського районів. Немає приміських маршрутів. Але окрім цих, у нас ще є багато транзитних. Різко впав пасажиропотік”, –  зазначила начальник відділу пасажирських перевезень Ганна Юрковська.
Чималого ажіотажу у соцмережах набув допис голови Великогаївської ОТГ Олега Кохмана. Голова громади повідомив, що з понеділка у них, як і по всьому Тернопільському районі оголошено тотальний карантин. Отже, зачиняються дитячі садочки, школи переходять на онлайн навчання, та припиняє роботу громадський транспорт. У коментарях люди обурювалися. Адже чимало з них працюють в обласному центрі, діти відвідують тернопільські школи, садочки (які попри «червону» зону і надалі працюють). Мовляв, як людям добиратися в Тернопіль?
Згодом Олег Андрійович повідомив наступне:
«7 вересня 2020 року, від 9.00 год. ранку у стінах Тернопільської районної державної адміністрації розглядалося і врегульовувалося питання спеціальних перевезень територією Тернопільського району та відповідно територією Великогаївської громади. Було узгоджене питання з перевізниками та медичним закладом, щодо можливості перевезень і подано документи на узгодження до поліції. На ранок 8 серпня відповіді від поліції немає, тому поки спеціальні перевезення здійснюватися не будуть, як тільки надійде дозвіл – перевізники почнуть надавати послуги спеціальних перевезень.  Прошу з розумінням поставитися до даної ситуації, набратися терпіння і сподіватися на вдале вирішення даного питання», – повідомив голова ОТГ.
Тож є надія, що спецрейси таки курсуватимуть у Тернопільському районі, а поки направду слід набратися терпіння, адже сьогодні у випадку виїзду на маршрут перевізник (не пасажир!) ризикує сплатити чималу суму штрафу.
У Тернополі ж роботу громадського транспорту не відміняли. Маршрутки, автобуси, тролейбуси, як курсували обласним центром, так і курсують не зважаючи на карантин. Однак, відтепер вони їздять як спецрейси. І для того, щоб потрапити всередину і доїхати до місця призначення, потрібно мати з собою довідку або будь-який інший документ, що засвідчує місце роботи пасажира. Хоча на практиці, жоден із водіїв цих документів не вимагає.
Зловіща «червона» зона внесла корективи і в роботу залізниці. «Укрзалізниця» тимчасово призупиняє посадку пасажирів на станції “Тернопіль”. Потяги, які курсуватимуть через обласний центр, здійснюватимуть лише висадку людей на зазначеній зупинці. Обмеження вступило у дію з  7 вересня.
“З 00:01 7 вересня на станціях Острог та Радивилів відновлено посадку пасажирів. Також тимчасово скасовано посадку пасажирів на станції Тернопіль (дозволена лише висадка пасажирів). Зауважимо, що пасажири, які відмовляються від поїздки, зможуть повернути квитки до залізничних кас або через офіційний сайт Укрзалізниці”, – йдеться у повідомленн Укрзалізниціі.
Отже, з 7 вересня зі  станції «Тернопіль» не продаватимуть квитки на поїзди сполученням: №21/22 Харків-Трускавець; №12/11 Одеса-Львів; №81/82 Київ – Ужгород; №49/50 Київ – Трускавець; №136/135 Снятин – Одеса – Чернівці; №108/107 Одеса — Ужгород; №110/109 Львів — Херсон; №41/42 Дніпро —  Трускавець;№715/716 Київ — Львів.
Зазначимо, що у разі повернення квитків, пасажирам обіцяють повернути кошти у розмірі 100% від їх вартості. Здійснити обмін можна у будь-який момент до дня запланованої поїздки і не пізніше 60 днів після.