Повідомити новину

Поширити:

401Як виявилося, з таким документом зіштовхувалися тільки в 59-й бригаді. Бійці з інших підрозділів їдуть додому без жодних рапортів.
“Є указ Президента про демобілізацію. На підставі його нас і звільняють. Нам видають документи – характеристики, приписи, довідку про перебування в АТО, наказ на вхід і вихід із зони, витяг із наказу про демобілізацію. Також заповнюють військовий квиток. Здаємо зброю, каску, бронежилет та інше, ставимо підписи у фінансистів, які повинні повністю нарахувати грошове забезпечення, і все – вільні”, – пояснює десантник Євген з 81-ї бригади.
Євген радить за всіма паперами й нарахуваннями стежити особисто. Потрібно чітко звіряти все графи, заповнені фінансистом. Це повинна бути зарплата за останній місяць, бойові виплати, компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, якщо не одержував раніше, і оздоровчі.
Що стосується посвідчення учасника бойових дій, то його оформляють або централізовано в підрозділі, або кожен сам – кому як зручніше.
“Якщо замполіт розумний, то він збирає документи приблизно людей у 50 і їде з ними в частину, до командування військ, і збирає всі підписи, а потім віддає їх у комісію при міністерстві. Весь процес від подання до отримання займає близько півтора місяців. Буває таке, що всім відразу не встигають оформити посвідчення, тоді людині дають повний пакет документів, і вона сама іде з ним у військкомат”, – розповідає офіцер запасу Володимир Петров.
У Генеральному штабі про дивний порядок в 59-й знають, однак пояснення дати не можуть. Спікер відомства Владислав Селезньов запевняє: у запас звільнять усіх. Ніякі рапорти перешкодою не стануть. Додому не поїдуть тільки ті, хто перебуває в лікарні або під слідством. А одержання грошей і посвідчень уже залежить від моторності служб у бригадах.
Джерело: ukranews.com