Повідомити новину

Поширити:

Уже минув місяць, як розпочався освітній проект «Школа громадської активності». Замість того, щоб відпочивати від занять в університеті, у вихідні студенти різних тернопільських ВНЗ ідуть на навчання. А все тому, що проект дає знання, які будуть корисними як в громадській сфері, так і в бізнесі чи політиці.
Іван Омелян, регіональний координатор Реанімаційного пакету реформ, розповів про громадську активність і те, як кожен може змінювати не лише власну квартиру чи під’їзд, а й місто. Вже навіть встигли провести опитування серед жителів. Результати виявилися цікавими – більшість опитаних мало знають про громадські організації, але, як не дивно, почувши про подібні ініціативи, виявили готовність допомагати.
Можна наполегливо і важко працювати, але домогтися глобальних змін допомагають спільні зусилля. Проте розпочати потрібно з власного оточення та людей, які допоможуть реалізувати плани і задуми. Координатор Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі Василь Томчишин провів для учасників тренінг з командоутворення: розподіляти роботу, визначатися з пріоритетами, ставити завдання пробували під час інтерактивних ігор.
13 травня Рустам Ергешов, координатор ВІ «Активна громада» у Тернопільській області, провів для учасників школи тренінг «Проектний менеджмент: від ідеї до проекту». Організація роботи, планування дій, врахування ризиків і можливостей – про це і багато іншого дізнались студенти. Учасники в групах продумували, як втілити свої ідеї на практиці.
Також він розповів студентам про те, як знаходити ресурси для реалізації власної ініціативи. Фонди, держава, бізнес, громадські організації – не весь перелік зацікавлених сторін. Учасники “Школи громадської активності” тепер також знають як спілкуватися з партнерами та звітувати їм.
Студенти дізналися не лише про те, як інформаційно супроводжувати проекти, а й про канали комунікації, адже для кожної цільової аудиторії вони інші (чи то соціальні мережі, радіо, телебачення і тому подібне), на чому наголошувала Юлія Решітько, комунікаційний менеджер мережі Центрів громадського контролю “ДІЙ!”.
Не менш важливими є й інструменти, які використовує піарник для просування власної ініціативи. На сьогодні їх існує безліч, тому для швидкої публікації новини не обов’язково треба бути дизайнером. Поділилася Юлія також цікавими випадками з власного досвіду роботи у Кабінеті Міністрів та НАБУ. На актуальному прикладі аналізували достовірність інформації.
Учасників «Школи громадської активності» очікує ще не менш насичений місяць неформального навчання. Наступний тренінг буде присвячений співпраці з владою. Згодом навчання поділятиметься на три основні напрямки: моніторинг, децентралізація та молодіжна політика. Кожен зможе обрати тему, найближчу та найцікавішу для себе. Адже мета проекту – сприяння самореалізації молодих людей шляхом їх активного залучення до роботи громадських організацій, зокрема молодіжних, антикорупційних та тих, що займаються розвитком громад.
Прес-служба Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі
Довідка. Центр громадського контролю “Дій!” – спільний проект чеської організації People in Need та Всеукраїнської громадської організації Центр UA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту належать: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).