Повідомити новину

Поширити:

 
Гамірно 7 грудня, у день Святої Катерини, було у Тернопільській ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. Вчителі й учні одягнули вишиванки, співали, танцювали, декламували вірші, презентували вистави англійською та рідною мовами. А у фойє школи роботи на виставці «Двовзори» представив художник зі світовим ім’ям з Бережан Олег Шупляк.
Як розповіла вчитель Катерина Дмитрівна Філь, яка того дня для учнів різних класів проводила екскурсії виставкою, дружина Олега Шуляка, пані Галина, привезла до Тернополя 28 творчих робіт свого чоловіка, що не раз мандрували і Україною, і закордонням. Своєю неповторністю вони доповнили День духовності у навчальному закладі.
За словами заступника директора школи Люби Василівни Шендеровської,  відома у Тернополі родина Чубаків подарувала школі ікону святої Катерини, яка  з-поміж іншого є й покровителькою мов. А оскільки школа №3 здавна славиться вивченням іноземних мов на високому рівні, то й на свято Катерини тут вирішили щорічно проводити День духовності.
Цьогоріч на свято, окрім педагогів, учнів, друзів школи, завітала і член Спілки письменників України, творчість якої вивчають і у школах Тернопілля, Ганна Костів-Гуска з Борщова. Її запросили класні керівники онуків Ганни Михайлівни  – 9В класу Ольга Костянтинівна Іщенко та 4А класу Ліліана Омелянівна Паращук.
Ганна Костів-Гуска, окрім того, що відома в Україні поетеса, вона ще й громадська діячка, пошановувачка звичаїв та традицій держави та своєї рідної Борщівщини зокрема. Вона почитала на творчій зустрічі і власні вірші, і розповіла чимало цікавих замальовок про цикл Новорічно-Різдвяних свят. Звісно ж, розпочала з дня святої Катерини, а дійшла до середини зими…
Українська земля, а відтак, і Тернопільщина,  багаті на звичаї та традиції. Дітям цікаво було послухати і про вишневу гілочку, яку на Катерини дівчата ставили у воду. І якщо вона до певного часу розцвіла – дівчина мала вийти цього року заміж, а ні – доведеться їй дівувати принаймні ще рік. І про вечорниці та ворожіння в Андріїв день, про традицію отримувати подарунки від Миколая.  Про пошанування у народі Анни, Варвари, Степана, Марії, Василя, про Новорічні та Різдвяні традиції та звичаї, таїну Святвечора.
«Ми, дітлахи, ходили колядувати, тоді не було ананасів, бананів, – пригадала Ганна Костів-Гуска своє дитинство, – але були запашні яблука, горіхи, пахли селом пампушки…»

Галина ВАНДЗЕЛЯК