Повідомити новину

Поширити:

Тепер, коли через епідемію коронавірусу ми зрозуміли, як це – місяцями не виходити з дому, перебувати в чотирьох стінах, можемо віддалено осягнути складне життя людей з особливими потребами. Які не те, що місяцями, роками не мають змоги вийти з квартири.
У 2020 році    близько 53,9 мільйонів гривень страхових виплат надійшли потерпілим на виробництві області, а вже за 2 місяці цього року – 9,4 млн грн. Окрім того, цій категорії населення Фонд фінансує ще кілька десятків допомог та медико-соціальних послуг,  на які в області у 2020 році виплатили 5,2 млн гривень.
Оскільки тепер, у зв’язку з  карантином, відвідування цих категорій населення обмежене, працівники відділень Фонду телефонують до людей з інвалідністю І-ІІ груп, цікавляться їх потребами, станом самопочуття та просто спілкуються, адже їм так потрібне слово підтримки.
У період дії жорсткого карантину у зв’язку із закриттям санаторно-курортних закладів України було тимчасово призупинено забезпечення безоплатним реабілітаційним лікуванням працюючих, санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві та деякі види медико-соціальних послуг. Але тепер виплати проведені, реабілітація поновлена.
Проведення перерахунку щомісячних страхових виплат Кабінет Міністрів України затвердив на своєму засіданні 24 березня 2021 року. Прийнятий проект постанови Мінсоцполітики розробило на виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Щомісячні страхові виплати для потерпілих на виробництві та їх родин, які фінансуються Фондом соціального страхування України, зростуть на 11%. Розмір щомісячних страхових виплат буде перерахований на коефіцієнт 1,11 з 01 березня 2021 року для 200 тисяч осіб.
Підвищені виплати за березень потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також члени їх родин отримають у квітні. Нагадаємо, фінансування таких виплат здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.
Кошти для проведення зазначеного перерахунку було закладено в проект бюджету Фонду, схвалений правлінням ФССУ.
Маємо усіма силами підтримувати тих,  хто належить до вразливих соціальних категорій – і не лише фінансово. Тепер особисто знаємо пережиті відчуття замкнутого простору, тривоги за здоров’я своє та рідних. І цей досвід має в суспільстві виробити потужну здатність до емпатії, милосердя, поваги та допомоги людям з обмеженими можливостями.
Федір БОРТНЯК,
начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області