Днями у Міністерстві освіти і науки підписали наказ про календарний план, який визначає всі терміни проведення ЗНО. Основна сесія почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. З них для отримання документа про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири.
Можна буде обрати шостий, сьомий чи навіть десятий предмет. Але якщо п’ять предметів учасник може скласти безкоштовно, то усі наступні доведеться оплатити.
Обов’язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет – із того переліку, який пропонують.
До слова, додаткові предмети можна буде здати в період основної сесії. Реєстрація на основну сесію розпочнеться 2 лютого.
Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Цього року, як і минулого, введено два окремих предмети – «Українська мова» і «Українська мова і література». Випускнику варто знати, які предмети вимагає ВИШ, до якого він має намір вступати. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде.
Всі тестові завдання будуть перекладені 6-ма мовами національних меншин. Як і в попередні роки, для дітей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату. Для учасників із вадами зору – додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовлені із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія.
Учасники, які потребують додаткових умов, мають подати оригінал медичної довідки, комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови.
Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмета, може зареєструватися.
Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці складали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році його складатимуть ще із 6 спеціальностей, серед яких – журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки тощо.
Пробне тестування у 2022 році заплановано провести із двох предметів. Одного дня буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а наступного – решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні.