10.12.2022 00:20

Повідомити про новину

Поширити:

Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко детально розповіла про нововведення в ЗНО-2021.
У новому сезоні вступникам-технарям дали змогу обирати: складати тестування з української мови і літератури, як це було попередніми роками, чи обмежитися стандартним тестом з української мови. Однак це не все.
Суттєва відмінність у тому, що учасник може брати участь лише в одному очному тестуванні, а всі інші можна пройти вдома. Раніше обирав два тестування. У 2021 році учасник у пункті тестування може пройти іспит з одного навчального предмета, але отримати шкальовані результати з усіх навчальних предметів.
Крім того, збільшилася кількість обов’язкових предметів державної підсумкової атестації. Здобувач повної середньої освіти тепер має обов’язково складати українську мову, математику або історію України чи іноземну мову, а також четвертий предмет на вибір.
Наприклад, якщо третім предметом випускник обрав історію України, то четвертим може обрати іноземну мову або ж предмет з природничо-наукового блоку: хімія, фізика, географія, біологія.
З 2021 року ДПА у формі ЗНО з математики є обов’язковим. Саме тому розроблено два варіанти тестових зошитів. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарту і готується вступати на спеціальність, де математика не буде основним предметом, розробили спеціальну сертифікаційну роботу – 150 хвилин на 28 запитань. У тесті будуть завдання як на базові математичні навички, так і завдання, які виконує кожна людина в житті.
Якщо учасник вивчав математику поглиблено як профільну навчальну дисципліну або планує вступати в технічний чи медичний заклад — треба буде обирати другий варіант тестового зошита.
Цей тест схожий на “складанку”. Є завдання зі стандартного рівня тесту та додаткові завдання. Всього в тесті 34 завдання. Учасникам дають 210 хвилин на їх виконання. Також тут є “суперзавдання”, які демонструють математичну компетентність, здатність людини оперувати різними математичними інструментами.
Важливе нововведення: до цього тесту додається бланк В. У ньому учасник має показати вміння розв’язувати завдання — оцінюватися буде кожний крок рішення. Але загалом оцінювання аналогічне до того, яке було раніше в бланку Б, тому для учасника суттєво нічого не зміниться.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.