Повідомити новину

Поширити:

Сашко Жолондек з Чорткова здобув золоту медаль на Всесвітньому конкурсі дитячого малюнку Асоціації «IE-NO-HIKARI» («Світ домівки»). Приємною звісткою поділилася на своїй сторінці у Фейсбук викладач Заводської школи естетичного виховання Тетяна Витягловська, в якій займається хлопчик. Вона й розповіла, що цей конкурс для учнів мистецьких шкіл віком від 6 до 15 років проводять у  Токіо вже понад чверть століття.
Школа мистецтв у Заводській ОТГ знана на весь район. Там займаються різними видами творчості як місцеві діти, так і приїжджі з довколишніх сіл, і навіть Чорткова.
«Зізнаюся, спершу Сашко нічим особливим не відрізнявся, окрім наполегливості. Він міг годинами сидіти над своїм малюнком, щоб вдосконалити його», – розповіла пані Тетяна.
Вчителька каже, Сашко здобув вже не одну нагороду, відзнаку, однак завжди сприймав це з такою зворушливою скромністю.
«Пам’ятаю, у вересні минулого року мені на електронну скриньку прийшов лист, в якому повідомляли про цей конкурс. Я одразу ж запитала учнів, хто хоче взяти участь. Дехто спершу з радістю погодився, а тоді передумав. А дехто всерйоз взявся за роботу. Одним із них був Сашко. Тему роботи ми обирали разом. У нього тоді на футболці були зображені ластів’ята. Ось так у нас і вийшла робота на тему «Привіт, ластів’ята». Я надіслала її в Японію. Час від часу заходила на сайт конкурсу, однак результатів не було. Переможців мали оголосити у березні. Однак тут почалася паніка з тим карантином. Тож я була впевнена, що про наш конкурс вже й забули.
Та наприкінці березня дивлюсь, а наш Сашко переміг! Моїй радості, емоціям не було меж. Я одразу ж пишу Сашкові у Фейсбуці: «Наш «золотий» хлопчик, ти здобув перемогу…» Нащо він мені відповідає: «Ого». Ось такий він у нас скромний», – додала вчителька.

До слова, щоб ви зрозуміли масштаб конкурсу, цьогоріч  на розгляд суддів туди було надіслано понад 18,5 тисяч  дитячих творів з 73 країн, в тому числі 406 – з України.  А найталановитішим виявився хлопчик із Чорткова Сашко Жолондек!
Зоряна ДЕРКАЧ