gazpostach

«Змінити світ можуть люди, які мають свободу…»775У переддень професійного свята кілька десятків журналістів з обласних та всеукраїнських видань Тернопільщини вперше, як паломники, відвідали Марійський духовний центр «Зарваниця». Разом з ними у  прощі взяв участь голова облдержадміністрації Степан Барна.

    Прочани-мас-медійники очищали свої душі у Святій Тайні покаяння. На архієрейській Святій Літургії, яку відслужив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Теодор Мартинюк, молилися за свої родини та колег. Владика Теодор, котрий став духовним опікуном журналістів, свої роздуми над Євангелієм про сліпородженого спрямував саме до них: «Сьогодні Всевишній покликав кожного із нас на зустріч з Ісусом Христом. Спаситель хоче, аби ми очистилися у зарваницькій цілющій воді, щоби протерли наші очі, могли прийняти Христовий зір, Його силу. Ісус об’явив себе світлом, котре виступає проти темряви, обману, показуючи дорогу сліпому. Однак виникає запитання: чи ми хочемо бачити? Відважмося це Христове світло прийняти, і воно лагідно нас освітить променями тепла, миру і радості».

Цікавим і відвертим був духовно-етичний діалог між журналістами та владикою Теодором. «12 апостолів, за настановою Ісуса Христа, несли у світ слово Боже. Вони не мали автомобілів, інших зручностей, але змінили світ. Це можливо зробити, якщо людина має свободу», – наголосив єпископ.

Тема свободи, яку кожній людині дарував Господь, стала лейтмотивом бесіди «Коли ми народилися і Господь наділив нас різними дарами, один із найголовніших – свобода». Тільки вільна людина може особисто переживати те, про що пише, і нести в маси шляхетну, правдиву, чесну інформацію. Брак свободи забирає бажання творчості, активності, розвитку особистості».

Владика Теодор закликав журналістів дослухатися до власного сумління і думати про те, якими будуть наслідки опублікованої інформації.

Представники ЗМІ разом зі священиками зворушливо молилися панахиду за загиблими на Майдані та у зоні АТО мас-медійниками.

А завершилася перша професійна проща журналістів молитвою перед іконою Зарваницької Матері Божої у храмі Пресвятої Трійці, де паломники отримали благословення мироточивими мощами.

Надія ШПОДАРУНОК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*