Повідомити новину

Поширити:

Під такою назвою у Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка митця, що проживав у Підволочиську, а народився на Лемківщині,  Григорія Паньківа.
Відтак більшість його фоторобіт присвячена «Лемківським ватрам», що проходили у Ждині (Польща) та у Монастириськах, життю та побуту лемків, краєвидам етнічних земель, світлинам, де зображені творчі колективи – хорові, танцювальні, дуетні тощо.
«Лемківщино, Лемківщино, земле моя рідна, Тут родила мене мати, тут моє коріння» – гасло фотовиставки митця. Відкриття її  відбулося, на жаль, після смерті автора численних світлин,  до річниці смерті відомого фотокореспондента, активного громадського діяча, пошановувача лемківських звичаїв  та традицій  Григорія Паньківа.
– Я знав автора фотовиставки дуже добре, – сказав на відкритті директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда. – Через свої світлини він був літописцем усіх українських заходів лемківської громади. І не тільки, адже завжди висвітлював різноманітні фестивалі, імпрези, концерти, інші заходи.  Григорія Паньківа пам’ятатимуть не лише його рідні, а й  майбутні покоління. Він буде продовжувати жити у своїх численних фото. Тому ми і назвали фотовиставку “Життя продовжене в світлинах”.
Галина ВАНДЗЕЛЯК