gazpostach

Жителі Тернопільщини отримали державні нагороди3045d71837fa7c4da05793ffb1df3210_1471872693_wysiwyg (1)Президент Петро Порошенко вручив державні нагороди видатним українцям з нагоди 25-ї річниці незалежності України. Церемонія нагородження відбулася у Маріїнському палаці.

Глава держави наголосив, що сьогодні український народ, як ніколи раніше, свідомий того, що лише в єдності може досягти  найвищої мети – перемогти й побудувати вільну, демократичну та багату українську державу. «Очевидно, що країні нелегко, і кожен це відчуває. Але впевнений, що найкращі сторінки історії нашої держави – попереду», – наголосив Президент.

Глава держави висловив вдячність учасникам національно-визвольних змагань, українському воїнству попередніх часів і нашим воїнам-героям сьогодення. «Ми, українці, – миролюбний народ, відкритий для світу і гостинний. Але, коли йдеться про захист своєї держави, ми – народ-воїн. Народ, готовий і здатний об’єднатися, стати єдиним, обороняючи рідну землю», – зазначив Петро Порошенко.

В залі були присутні представники різних галузей: освіти, промисловості, науки і культури, транспорту, мистецтва, сільського господарства, а також медики, громадські діячі, вчителі, журналісти, працівники комунальної сфери з усіх областей України і Києва.

Серед нагороджених – і заступник голови Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Ігор Олещук.

«Мені вже 86-й рік! Коли мені, малолітньому в’язню, в 1948 році дали 25 років покарання на Воркуті, я й не думав, що буду отримувати нагороду від Президента України. Це дуже приємно», – сказав він.

Також за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки й високий професіоналізм державними нагородами відзначені й інші жителі Тернопільщини.

Зокрема, орденом «За заслуги» ІІ ступеня нагороджено:

КОНЬКА Василя Вікторовича – члена Тернопільської обласної організації «Спілка офіцерів України»;

НАЛИВАЙКА Петра Федоровича – учасника національно-визвольного руху;

КОГУТА Івана Михайловича – голову Пилявської сільської ради Бучацького району;

ШТЕПУ Марію Степанівну – учасницю національно-визвольного руху.

Приєсвоєно почесні звання: 

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»:

ТКАЧИКУ Богдану Івановичу.

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»:

БРУХАЛЮ Ігорю Григоровичу – викладачеві установи Тернопільської обласної ради «Тернопільське обласне державне музичне училище імені С.Крушельницької».

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»:

ЗАДОРОЖНОМУ Зеновію-Михайлу Васильовичу – проректорові Тернопільського національного економічного університету.

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»:

ДЯКІВ Оксані Іванівні – редакторові газети «Колос»;

ПАРХОМЧУК Ярославі Йосипівні – власному кореспондентові газети «Вільне життя плюс».

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»:

ШКРОБОТУ Леоніду Володимировичу – головному лікареві комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер».

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»:

ЛУКІВ Славі Володимирівні – майстрові художньої вишивки.

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»:

БРУХАНСЬКОМУ Руслану Феоктистовичу – завідувачеві кафедри Тернопільського національного економічного університету.

ДОСКОЧ Анжелі Альфредівні – художньому керівникові народної хорової капели «Зоринка», викладачу комунального закладу Тернопільської міської ради “Дитяча хорова школа «Зоринка».

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»:

МЕЛЬНИЧУКУ Юрію Пилиповичу – генеральному директорові товариства «Шумськ Агро».

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*