02.02.2023 09:42

Повідомити про новину

Поширити:

Право на пенсійне забезпечення у старості гарантоване Конституцією, однак для його реалізації інколи необхідно докласти чималих зусиль, оскільки помилки під час заповнення документів про прийняття на роботу чи звільнення можуть стати перешкодою.

Житель Кременеччини пан Віктор, після досягнення 60 років звернувшись до органів Пенсійного фонду України, отримав відмову в призначенні пенсії за віком, оскільки до страхового стажу не зараховано періоди трудової діяльності відповідно до архівної довідки.

Виявилось, що прізвище, ім’я, по батькові у документі були вказані не повністю, що і стало причиною відмови. Водночас страховий стаж підтверджується записами в трудовій книжці, згідно з якими він дійсно працював на підприємстві.

Відтак чоловік звернувся до Кременецького бюро правової допомоги. Місцевий центр призначив адвоката Мирославу Вальчук, яка після вивчення всіх обставин справи та узгодження правової позиції підготувала позовну заяву про зобов’язання органу Пенсійного фонду України зарахувати до стажу періоди роботи і призначити пенсію за віком.

Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду було на користь клієнта, позовні вимоги задоволено повністю.

Коментує адвокат Мирослава Вальчук:

 «Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Якщо ж документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення – у день звільнення, і мають точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць – двозначними).

З’ясувалося, що записи трудової книжки позивача містять повні відомості, які дають підстави зарахувати період роботи пана Віктора до трудового стажу. Отже, цей стаж роботи неправомірно не враховано до його трудового (страхового) стажу».