gazpostach

Землю – громадам!

Ще наприкінці січня 2018 року Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам, у тому числі поза межами населених пунктів. До кінця року обласне управління геокадастру мало підписати з кожною із 40 об’єднаних територіальних громад Тернопільщини меморандуми, в яких будуть визначені терміни та відповідальні особи за процес передачі земель.

Під час вручення меморандумів про співпрацю головам об’єднаних територіальних громад очільник облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що саме ОТГ мають бути локомотивами державної політики, які забезпечать освоєння земельних ресурсів. Згідно з документами, загалом громади отримають 38,8 тисячі гектарів землі.

– Сподіваюся, сьогоднішній крок дасть конкретний результат. Для нас важливо показати, як можна ефективно використовувати ресурси, котрі надає держава. Це – унікальні можливості, які отримує українське село для свого розвитку, – наголосив Степан Барна.

За словами заступника голови–керівника апарату ОДА Ігоря Вонса, державна політика передбачає збільшення та наповнення місцевих бюджетів. Саме тому зміни, які відбуваються, мають бути спрямовані на покращення рівня життя у громадах. Завдяки успішному управлінню земельними ресурсами, 40 громад, з якими підписано меморандуми про співпрацю, зможуть отримати близько 27 мільйонів гривень від здачі землі в оренду.

Також він наголосив, що стратегічне планування отриманих земель допоможе привабити інвесторів:

– Коли ми зустрічаємося з потенційними інвесторами, то вони чекають від нас пропозицій щодо реалізації своїх об’єктів, але відсутність підготовлених інвестиційних проектів, земельних ділянок, на яких могли б їх реалізувати, стає бар’єром.

Тому громади обов’язково мали б визначити, що запланувати на конкретних ділянках. І коли інвестори звертатимуться до ОДА в пошуках відповідних територій, їм можна буде пропонувати конкретні земельні ділянки. Завдяки такій співпраці результати розвитку громади не забаряться.

Також Степан Барна акцентував увагу голів ОТГ на важливості підтримки учасників бойових дій та наданні їм земельних ділянок.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*