gazpostach

Здала більше плазми, ніж важить сама15062Яскравим прикладом самопожертви і допомоги людям стала Почесний донор України тернополянка Христина Довгалюк. Щоб рятувати людські життя, вона вже 93 рази здавала кров.

Вперше до цього її спонукало оголошення на вхідних дверях храму. Там писало про те, що терміново необхідна кров четвертої групи з резусом «+».

– Я зателефонувала за вказаним номером і сказала, що можу здати кров. Це мало бути пряме переливання, але мені сказали, що вже не потрібно – донора знайшли. Після цього випадку, коли людині була потрібна така ж група крові, як у мене, я думала про те, що маю допомагати людям. Тому з 2007 року почала здавати кров, – поділилася Христина Довгалюк.

Перші рази жінка здавала кров раз на два місяці. Пізніше довідалася про плазмофорез, коли можна здавати не менш корисну плазму. Але з часом вени стали слабкими, тому на автоматичний плазмофорез її не беруть і доводиться здавати механічним способом у бережливому режимі – раз на два-три місяці.

– За цих 93 рази встигла здати плазми більше, ніж важу сама, – розповіла Христина Довгалюк.

Більшість крові жінка здає у «Центр матері і дитини», адже вона сама є четвертою дитиною у сім’ї і під час пологів її матір врятувала донорська кров.

– Коли я народилася, мама потребувала крові від чотирьох донорів. Якби їх не було, то я залишилася б сиротою. А так, слава Богу і добрим людям, маю маму вже 48-ий рік, а їй – 86! Тому я свідомо здаю кров для «Центру матері і дитини», щоб усі діти, які народжуються, мали мам.

Також жінка зазначила, що в час, коли у нашій державі триває війна, багато поранених хлопців теж потребують допомоги донорів! Вона закликала всіх здорових людей не боятися здавати кров.

Христина Довгалюк – багатодітна мама, яка виховала трьох синів. Її діти теж стали донорами. І мама за них зовсім не хвилюється. Навпаки, вона переконана, що донорство не лише рятує людське життя, а й покращує власне здоров’я та зміцнює дух і додає сили.

Соломія КРУЧОВА

ternopil.te.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*