06.02.2023 23:55

Повідомити про новину

Поширити:

Чисте, європейське місто – саме такі ідеали змусили Христину Ремез, гімназистку Зборівської гімназії, досліджувати складну тему роздільного збору сміття. Молода активістка написала наукову роботу, а агрохолдинг «МРІЯ» дав їй «життя».
Проект «Зборів крокує у Європу» –  акція з організації роздільного збору твердих побутових відходів, яку днями презентували у місті. У рамках акції агрохолдинг «Мрія» закупив 25 наборів контейнерів для збору відходів, а також спеціальний прес для  того, щоб відсортоване сміття можна було спресувати. Це обладнання передано на баланс комунального підприємства м. Зборова, яке в подальшому і буде займатися збором сміття. Таким чином воно стане легшим для подальшого транспортування. Допомагали популяризувати проект місцеві школярі. Саме вони проводили стилізований флешмоб та агітаційну роботу із населенням.

  • Сортувати сміття – це дуже важлива річ, нам вдасться не тільки заощадити, а й зробити чистим і довкілля, і сумління, – ділиться враженнями учасниця флешмобу Марта Лукачат. – Ми ходимо по вулицях рідного міста і розповідаємо людям, чому важливо сортувати відходи, а також пояснюємо, як правильно це робити.

Розташовані сміттєві майданчики з трьома контейнерами різних кольорів по цілому місту. Зокрема, синій контейнер призначений для паперових відходів, зелений  – для скла, а жовтий – для пластику. У рамках проекту було також закуплено паперові контейнери. Це так звані «офісні» сортувальні баки. Учні рознесли їх у державні установи, розповіли основні правила сортування. Передбачені спеціальні баки і для батарейок, встановили їх у магазинах техніки та на  території комунального підприємства.
Відсортоване сміття приноситиме додаткові кошти для міста. Адже місцева влада шукає підприємства, куди б можна було здати відходи за хорошу ціну, а виручені кошти спрямують на покращення благоустрою міста.
Для агрохолдингу «Мрія» це – другий пілотний проект з організації роздільного збору твердих побутових відходів:

  • Козова та Зборів – два населених пункти, які починають сортувати сміття за нашого сприяння, – розповідає директор благодійного фонду агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк. – Коли ця акція приживеться – будемо розширювати на прилеглі населені пункти, збільшувати кількість сміттєвих баків. Проект реалізований у рамках соціальної програми нашої компанії. Загалом ми надали близько 300 тис. грн для реалізації задуманого у Зборові та Козові. До слова, напередодні акції у місті було проведено опитування, яке показало готовність місцевих жителів сортувати сміття.

Ірина ПИСКУР
.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.