gazpostach

Збірна України може заробити 27 млн. євро…15066Боротьба за головний приз чемпіонату Європи лише розпочалася. Експерти кажуть, що у збірної України за підбором гравців непогані шанси вийти з групи. Принаймні з другого місця. І ми щиро віримо, що саме так і буде. Хто ж куватиме перемоги для нашої збірної у Франції і хто їм протистоятиме? Пропонуємо увазі наших читачів кілька цікавих фактів, що стосуються Євро-2016 у Франції:

– Загальний призовий фонд Євро-2016 становить 301 мільйон євро, що значно перевищує суму преміальних на двох попередніх турнірах – 196 мільйонів у 2012-му і 84 мільйони в 2008-му. Всі національні асоціації, чиї збірні представлені у Франції, гарантовано отримають по 8 мільйонів євро.

– Переможець турніру може заробити 27 млн. євро: за вихід у фінальну стадію – 8 млн. євро, кожна перемога в групі – 1 млн. євро, кожна нічия – 500 тис. євро, вихід в 1/8 фіналу – 1,5 млн. євро, вихід в 1/4 фіналу – 2,5 млн. євро, вихід в півфінал – 4 млн. євро, вихід у фінал – 5 млн. євро, перемога в фіналі – 8 млн. євро.

– Як і на Євро-2012, збірна Англії є єдиною, де всі футболісти представляють національний чемпіонат. Водночас у команд Ісландії, Північної Ірландії, Уельсу та Ірландії немає жодного гравця, який виступає у внутрішній першості.

– Найвищий футболіст на Євро – голкіпер збірної Румунії Костел Пантілімон (203 см). Найнижчий гравець – півзахисник італійців Лоренцо Інсіньє (163 см). До слова, в складі «жовто-синіх» найвищий – Євген Хачеріді (198 см), а головний «малюк» – Олександр Караваєв (173 см).

– Когорту гравців солідного віку очолюють 40-річний голкіпер збірної Угорщини Габор Кіра і його ровесник – страж воріт ірландців Шей Гівен, молодший лише на 19 днів. А ось наймолодшим футболістом є 18-річний форвард команди Англії Маркус Решфорд. У номінації «батьки і діти» в складі збірної України лідерство утримують 37-річні Тимощук і Шевчук, а також 19-річний Зінченко.

– У номінації «Найстарша команда турніру» лідирує збірна Ірландії (середній вік гравців – 29,8 року), наймолодший колектив – у англійців (25,8). Україна з середнім віком 27,4 – на 11-му місці.

– Серед тренерів збірних-учасниць Євро-2016 найбільша зарплата у Роя Ходжсона (Англія) – 5 млн. євро на рік. На другому місці Антоніо Конте (Італія) – 4,6 млн., на третьому – Фатіх Терім (Туреччина) – 3,5 млн. Наш Михайло Фоменко із зарплатнею 170 тис. євро займає 22 позицію.

– Під керівництвом Михайла Фоменка в бій підуть 21 одружений гравець і два холостяки – 20-річний Віктор Коваленко і 19-річний Олександр Зінченко.

– В одружених футболістів української збірної 17 дочок і 12 синів. Найбагатодітніший батько – півзахисник Руслан Ротань. У нього, як і у тренера Андрія Шевченка, четверо дітей.  Анатолій Тимощук і Євген Хачеріді – батьки двійнят.

Юрій САЙ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*