07.12.2022 18:03

Повідомити про новину

Поширити:

191626 травня в обласній філармонії відбудеться ювілейний концерт солістки-вокалістки Тернопільської обласної філармонії Оксани Скрипчук з нагоди 25-річчя творчої діяльності.
45 років тому, 30 травня, на світ у селі Бережанка Лановецького району з’явилися дві дівчинки-близнючки Оксана та Ольга. З маленьких  літ дівчатка брали участь у всіх концертах у селі, в районі, області.
Співучі сестри у Нікопольському педагогічному училищі  здобули фах вчителя початкових класів з музичним нахилом, а згодом вирішили підкорювати столицю – вступили до Київського  інституту культури на вокальне та  диригентсько-хорове відділення. У столиці Оксана співала у хорі Київського театру оперети, а Ольга –  у хорі дитячого оперного театру.
Після закінчення  вузу Оксана поїхала працювати у Дрогобицький музично-драматичний театр ім. Ю. Дрогобича, а Ольга  – у Житомирський  академічний музично-драматичний театр ім. І. Кочерги. Там знайшла свою долю – вийшла заміж за Миколу Карповича, заслуженого артиста України.
А Оксана вирішила перебратися поближче до батьків, на рідну Тернопільщину.
– І тато, і мама наші були співучі, – каже Оксана Скрипчук, – мама має хороший слух, співала в хорах, а тато, нині вже покійний, мав гучний, сильний голос. Ми з сестричкою щось перебрали від них, щось отримали від Бога, а чогось намагалися навчитися і вчимося досі.
У 2002 році на Всеукраїнському конкурсі козацької пісні «Байда» прозвучало соло у виконанні О.Скрипчук у композиції «Ой, ви, донці», в обробці  М. Гобдича, де камерний хор здобув першу премію. У цьому ж  році артистка брала участь у конкурсі вокалістів імені славетної співачки Соломії Крушельницької та здобула першу премію.
Пані Оксана постійно працює над підвищенням своєї професійної майстерності. У її репертуарі твори композиторів-класиків Дж.Верді, Дж.Пучіні, Ф.Шуберта,     П.Вериківського, М.Лисенка, П.Чайковського, романси та обробки народних пісень, а також твори сучасних  українських композиторів.
Багаторічна дружба пов’язує виконавицю з композитором, заслуженим діячем мистецтв України, Зіновією Присухіною. У 2002 році відбулася презентація авторської збірки З. Присухіної «Чотири струни», а у березні 2004 року «Співає тихо колискову мати», де О. В. Скрипчук виконувала колискові пісні авторки.
За особистий внесок у відродження національної культури, збереження і розвиток пісенної спадщини Ольгу Скрипчук нагороджено грамотами обласного управління культури, облдержадміністрації, обласної ради.
– Чим плануєте порадувати глядачів, які прийдуть на ваш сольний концерт? – запитую Оксану Стрипчук.

  • Сольний концерт – це завжди велика відповідальність, це певний етап творчої діяльності – каже вона, – співатиму сольно з хором та сольно сама. Звучатимуть пісні українською, польською, німецькою, італійською, французькою мовами. На сцені буде понад 25 моїх колег – камерних хористів.
  • Чи приїде з Житомира ваша сестра-близнючка, чи заспіваєте дуетом?
  • Наперед про це не говоритиму, нехай це буде маленька творча інтрига.

Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: Оксана Скрипчук; Оксана і Ольга – в дитинстві
 
 
 
 
 
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.