gazpostach

Завдання в контексті реформи

У Києві відбулося засідання президії Української асоціації районних та обласних рад з нагоди 25-ї річниці діяльності

У розширеному засіданні президії взяв участь голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук. З вітальним словом до присутніх звернувся віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

За його словами, у 2018 році планується спрямувати 6 млрд грн Державному фонду регіонального розвитку, 5 млрд – на розвиток сільської медицини, майже 2 млрд грн – на субвенції об’єднаним територіальним громадам. Передбачено 900 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, 370 млн грн – на облаштування футбольних полів. Субвенція на соціально-економічний розвиток становитиме 5 млрд грн.

Президія обговорила основні завдання в контексті реформи органів місцевого самоврядування та забезпечення сталого розвитку регіонів.

На засіданні проголосовано за розробку та аналітичний супровід нормативно-правової бази у сфері реформування органів місцевого самоврядування районного рівня. Члени правління підтримали тезу про перегляд повноважень районів, а також про зміни їх меж.

– Попереду – дуже багато роботи як і в нашій області, так і в кожному регіоні, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Відрадно, що активну роботу органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад суттєво підтримує держава. Тепер уже від громад, їхнього потенціалу, ефективної діяльності залежить перебіг реформ, серед яких однією з найважливіших є децентралізація. Саме вона дає широкі можливості для якісної реалізації необхідних проектів у регіонах. Значну методичну допомогу у цьому надає Українська асоціація районних та обласних рад, організовуючи тренінги та навчання, фахові майстерні для успішної реалізації реформ в галузі освіти, охорони здоров’я, надання адміністративних послуг тощо.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*