gazpostach

Завдання – вихід у Прем’єр-лігу2211Останні новини, які надходять з тренерського штабу ФК «Тернопіль», свідчать про серйозні наміри керівництва клубу розвивати у файному місті футбол високого гатунку. Зміни стосуються і тренерів, і гравців муніципальної дружини. Але про все за порядком.

Досвід і молодість

Ряди команди ФК «Тернопіль» поповнили гравці з досвідом виступів у вищому дивізіоні чемпіонату України. Півзахисник Ігор Скоба раніше виступав за луганську «Зорю», маріупольський «Іллічівець» і луцьку «Волинь».

Його колега по амплуа Сергій Силюк захищав кольори запорізького «Металурга», «Зорі» і полтавської «Ворскли». А захисник Дмитро Невмивака останнім часом грав за білоруський «Граніт», а раніше – за «Іллічівець» і запорізький «Металург».

Також виконувач обов’язків головного тренера Іван Марущак повідомив, що у команді збережено практично всіх лідерів. Незважаючи на те, що завершилися контракти з клубом у захисника Ігоря Курила та півзахисника Віталія Богданова, обоє погодилися продовжити співпрацю з ФК «Тернопіль». Отримають шанс і кращі молоді гравці з місцевого чемпіонату. Остаточне рішення стосовно них буде прийнято після тренувальних зборів.

Тренери-авторитети

Іван Марущак повідомив і про поповнення у тренерському штабі команди. Помічником головного тренера стане Сергій Коновалов, граючим тренером буде Андрій Кондзьолка, а з воротарями працюватиме Олег Колесов.

Сергій Коновалов свого часу виступав за збірну України, захищав кольори київського «Динамо» та дніпропетровського «Дніпра». З 2013 року – на тренерській роботі. Останні команди – ФК «Севастополь» і «Нафтовик» (Охтирка).

Олег Колесов – перший чемпіон України у складі сімферопольської «Таврії» (1992 рік). На тренерській роботі – з 2003 року. Тренував «Таврію» та «Кримтеплицю».

Андрій Кондзьолка – багаторічний капітан ФК «Тернопіль» та один із лідерів команди.

– Отримав запрошення і довго не роздумував, – зізнався Сергій Коновалов. – Адже в Тернополі збирається команда однодумців, яка хоче розвивати футбол у регіоні. Завжди приємно працювати у команді, в якій ставлять високі цілі. У вашому місті я неодноразово бував, воно чудове, сподіваюся, мій тренерський хист допоможе ФК «Тернопіль» у досягненні поставлених завдань.

То які ж завдання?

Як розповів Іван Марущак, розроблена концепція розвитку футбольного клубу на кілька років. Мета – послідовні кроки для досягнення головного: ФК «Тернопiль» має стати гідним представником в українській Прем’єр-лізі. Причому кістяк команди повинні складати футболісти й адміністративний штаб, для яких ФК «Тернопiль» – не лише місце роботи, а й частина життя. Дуже важливо, щоб усі, від кого залежить розвиток клубу, були однодумцями, мали схожі погляди на те, в якому напрямку рухатися. Якщо київське «Динамо-2» офіційно підтвердить інформацію про припинення виступів у першій лізі, ФК «Тернопіль» стартуватиме з першої ліги. Якщо не підтвердить – з другої.

– На мою думку, місто Тернопіль, яке має стадіон європейського рівня, заслуговує грати як мінімум у першій лізі і ставити завдання виходу в Прем’єр-лігу, – підтвердив Іван Марущак. – Все для цього є, інфраструктуру будуємо, а можливості, які нині з’являються в команди, дозволять грати на високому рівні.

Тренувальні збори

На початку сезону було заплановано три тренувальних збори. Після поглибленого медогляду, перший короткий втягуючий мікро-збір вже завершився у Тернополі. Основне завдання другого збору, який проходить у Заліщицькому районі на базі готельного комплексу «Мішин-Сіті», – розвиток і підвищення функціональних можливостей футболістів, адаптація їх організму до великих навантажень, вдосконалення тактико-технічної підготовки.

Тренування відбуваються на футбольному полі в Добровлянах, а в разі несприятливих погодних умов команда перебазується на поле зі штучним покриттям у сусідньому Синькові. Головне завдання третього збору, який триватиме з 4 до 16 липня на Закарпатті – органiзацiя командної гри. Передбачено чотири спаринги.

Попередні домовленості вже є, але не всі команди ще знають, де відбуватиметься їх підготовка.

Тарас ВАСИЛІВ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*