gazpostach

Зарваниця зцілює та обнадіює14-16 липня відбудеться Всеукраїнська проща до Духовного Марійського центру у Зарваниці. Цьогоріч очікується близько 100 тисяч паломників.

За словами архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія Семенюка, проща приурочена до 150-річчя коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого та присвячена молитві за мир в Україні.

– Очікуємо людей з різних регіонів нашої держави. Знаємо, що пішою ходою вірні підуть з Тернопільщини, Франківщини, Хмельниччини. Приїдуть прочани з Києва, Вінниччини, Полтавщини. Будемо молитися разом із дітьми зі сходу України, – повідомив архієпископ.

Очільники обласної ради та обласної державної адміністрації разом із церковниками провели нараду, під час якої обговорили питання водопостачання, пожежної безпеки, охорони, нагальної допомоги, харчування. Порушили також проблеми завершення ремонту доріг, безпеки руху тощо. Усі відповідні служби заявили, що готові гарантувати безпеку паломникам і створити комфортні умови для прощі.

Нагадаємо, також, що до Духовного Марійського центру у Зарваниці тривають і професійні прощі.

Графік професійних прощ до Зарваниці:

– всеукраїнська проща медичних працівників – 10 червня;

– працівників землевпорядних господарств – 18 червня;

– працівників агропромислового комплексу – 24 червня;

– працівників облспоживспілки – 1 липня;

– працівників ДФС у Тернопільській області – 2 липня;

– ДСНС у Тернопільській області – 10 вересня;

– проща військових – 15-17 вересня;

– проща Лицарів Колумба – 23-24 вересня;

– проща освітян – 30 вересня;

– проща працівників органів місцевого самоврядування – 7 жовтня;

– працівників дорожніх господарств області – 15 жовтня;

– працівників соціальної сфери і Пенсійного фонду – 21 жовтня.

А напередодні Дня журналіста відбулася професійна проща працівників засобів масової інформації. Цього року Тернопільський прес-клуб спільно із Тернопільсько-Зборівською архієпархією організував прощу уже вдруге.

Спершу представники ЗМІ помолилися перед чудотворною іконою Зарваницької Богородиці, яку зберігають у парафіяльному храмі Покрови Божої Матері. Настоятель церкви, отець Петро Пастух, коротко розповів історію образу Матері Божої, про випадки зцілення після молитви біля неї. Окрім того, він провів обряд миропомазання і поблагословив журналістів на чесну працю, що йшла б лише на користь людям.

Після цього прочани відвідали Архієрейську Божественну Літургію. Оскільки усі очільники архієпархії поїхали до Києва, аби взяти участь у прощанні з владикою Любомиром Гузирем, Службу Божу очолив багаторічний керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці і духовний провідник студентів Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Олег Харишин. У кінці Служби Божої священик звернувся, власне, до журналістів із проханнями, побажаннями і настановами.

Згодом прочани пройшли Хресну дорогу. Супроводжував їх від стації до стації отець Микола Медюх – співробітник Собору Матері Божої на території Марійського духовного центру.

– Журналісти мені нагадують древніх пророків. Декого з них за правдиве слово навіть переслідували, але вони були чесними, – мовив священик. – Тому намагайтеся казати тільки правду. Не зраджуйте своєму читачеві, глядачеві, слухачеві на догоду владі.

Сприяла прощі журналістів голова комісії в справах мирян Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Анна Зварич.

Відвідали журналісти і храм Трійці монастиря Святого Івана Хрестителя Студійського уставу. Відновили його нещодавно, але, по суті, монастир свою діяльність у Зарваниці не припиняв навіть за «совітів». Освячення місця під новий Свято-Троїцький монастир відбулося 11 липня 1993 р. неподалік цілющого джерела, на горі. Невдовзі там спорудили монастирський будинок і  дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці. До речі, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» готують до відкриття дві нових споруди – Будиночок Матері Божої і Гріб Господній. Тож незабаром прочани матимуть ще кілька місць, де їм не завадять молитися і шукати спокій для своєї душі.

А журналісти з радістю писатимуть про всі цікаві події, які відбуватимуться у Зарваниці.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*