У 2021-му році великий біатлон повернувся у німецький Оберхоф, де стартував  п’ятий етап Кубка світу. Розпочався він жіночим і чоловічим спринтами. У новому році ми сподівалися на свіжі досягнення, натомість стикнулися зі старими результатами.

Найкращі кондиції серед українок у першій гонці січня продемонструвала Юлія Джима. І якби не промахнулася на стійці, місце в квітковій церемонії жіночого спринту для неї було цілком реальним. Але й десята позиція, порівняно з іншими українками, вселяла оптимізм. Бо Дарія Блашко стала 32-ою, Олена Підгрушна (хоч і показала другий в команді хід) допустилася промаху в стрільбі лежачи та «заробила» два кола штрафу в стрільбі стоячи, що відправило капітана жіночої збірної на 53-у позицію. Катерина Бех фінішувала 62-ою, а Анастасія Меркушина і зовсім промахнулася чотири рази та в підсумку прийшла до фінішу 92-ю.
Серед українських спортсменів краще за інших новий біатлонний рік зустрів у чоловічому спринті Артем Прима. В його активі найбільш якісна в команді стрільба, але на трасі спортсмен програвав і на фініш прийшов 30-им.
Дмитро Підручний зіпсував собі спринт вже на стрільбі лежачи, де залишив незакритими чотири мішені. Чистою стрільбою стоячи він намагався виправити ситуацію, але все, чого йому вдалося досягти, – це потрапити в гонку переслідування з 53-м результатом.
Виправити ситуацію українці спробували гонками переслідування і в недільних мікстах. Дмитра Підручний знявся з гонки переслідування, аби отримати відпочинок перед змішаними естафетами. Але чи з ним, чи без нього українські біатлоністи знову нічим не потішили. У чоловічій гонці переслідування найкращий (30-ий) результат показав Артем Прима, а в жіночій – Юлія Джима (14-ий).
Олена Підгрушна, яка 9 січня відзначала день народження, вийшла на старт з амбітним завданням набрати хоч кілька кубкових очок. Три рубежі з чотирьох вона пройшла без штрафу, за рахунок чого фінішувала 39-ю. «Більше не хочеться допускати таких помилок, – прокоментувала Підгрушна для сайту Федерації біатлону України, – а в цілому – непоганий результат. Стартувавши з 53-ї позиції, я завершила гонку на 39-ій. В загальному – задоволена. Сподіваюся, далі буде краще».
Проте, краще не стало. У змішаній естафеті жіночу половину гонки Україна закінчила 11-ю з більш ніж хвилинним відставанням. На жаль, чоловіча половина міксту настрою українським уболівальникам не додала. Дмитру Підручному на останньому етапі довелося згадати не найприємніші зразки чоловічих естафет попередніх сезонів, коли на вирішальному етапі від тебе вже мало що залежить. Втім, в естафетах кожна позиція приносить дорогоцінні очки в Кубку націй. І свій етап Дмитро провів на одному рівні з біатлоністами команд-призерів. Капітан зробив максимум можливого, навіть трохи неможливе, повернувши команду в десятку найсильніших!
В одиночній змішаній естафеті Віта Семеренко та Антон Дудченко дозволили Україні фінішувати лише 14-ою. Тепер надії та сподівання переносимо на наступний, шостий етап Кубка світу, який стартує тут же, в Оберхофі, вже сьогодні, 13 січня, спринтом у чоловіків.
А що стосується позицій у Кубку націй, то Україна після недільних стартів залишилася на 12-му місці у чоловіків і на восьмому – у жінок, але при цьому відставання від «сусідніх» позицій, з точки зору квоти на наступний сезон, лише збільшилося. Чоловіча команда поступається десятій позиції 70 очок, жінки від заповітної «п’ятірки» відстають на 306 балів.