gazpostach

Заліщицький «Ратай» у сотні найкращих!Перший сільськогосподарський обслу­говуючий кооператив «Ратай», створений у незалежній Україні, увійшов до сотні найкращих аграрних підприємств у номінації «Соціальна відповідальність» проекту «Аграр­на еліта України – 2017».

За словами голови кооперативу Ігоря Михайловича  Марусяка, агропідприємство засноване 1993 року на уста­новчих зборах селян і фермерів Заліщицького району. Його основою стало базове фермерське господарство «Данастра», яке очолював перший у районі фермер Іван Томич.

За майже 25 років майже ніхто із членів коопе­ративу не залишив «Ратай», навпаки — на сьогодні він об’єднує 300 аграрників. Нині до кооперативу належать фермерські господарства, приватні підприємці, селян­ські господарства, які виробляють молоко та селяни-одноосібники, які мають паї по 2-3 гектари.

Опікується кооператив і тваринництвом. Сьогодні підприємці та фермерські господарства утри­мують свиней та велику рогату худобу. Господарі, співп­рацюючи з «Ратаєм», мають змогу вирішува­ти питання забезпечення тварин кормами.

Має агропідприємство і міні-цех із виготовлення комбікор­му для молочного стада, свиноматок, маленьких поросят і відгодівлі свиней. Обладнання закупили за внески членів кооперати­ву

«Ратай» здійснює прийом молока. Поштовхом до цього стала урядова ініціатива нагородити підприємство, як найкраще в Україні, імпортним моло­ковозом. Найближчим часом кооператори планують створити у кожному селі філію кооперативу.

На запитання, чому «Ратай», на відміну від інших, уже майже чверть століття тримається на плаву, Ігор Михайлович відповідає так: «Ми – багатофункціональний кооператив. Тож, надаючи послуги, наприклад, із рослинництва, маємо змогу диверсифікувати ризики: якщо програли на ячмені, то можемо виграти на пшениці або кукурудзі. Неабияке значення має і підтримка влади, яка теж за­цікавлена у співпраці з нами. Найголовніше ж, думаю, у цій діяльності – людський чинник. Треба любити свою справу й думати про людей.

Михайло ДАНКЕВИЧ
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*